Będzie mniej akcji kontrolnych policji. Rzecznik KGP: Funkcjonariusze "mają ich już dosyć"

Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział, że w przyszłym roku będzie mniej akcji kontrolnych czy edukacyjnych policji. Powodem ma być to, że funkcjonariusze mają już ich dosyć.
Zobacz wideo

W środę w całej Polsce przeprowadzona została dwunasta w tym roku policyjna akcja "NURD", podczas której funkcjonariusze kontrolowali przejścia dla pieszych i skrzyżowania, na których dochodzi do największej ilości wypadków. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierowców, pieszych i rowerzystów.

Rzecznik KGP zapowiada mniej akcji policyjnych w przyszłym roku

Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział w Polsacie News, że w przyszłym roku ograniczona zostanie liczba akcji policji. Decyzję tę podjął komendant główny.

- Wiem, że policjanci mają już dosyć tych akcji. Pocieszę ich: Komendant Główny Policji podjął decyzję, aby w przyszłym roku tych akcji było mniej - powiedział Mariusz Ciarka. Rzecznik KGP dodał również, że to komendanci powiatowi będą musieli dopasować działania i akcje do zagrożeń, które są typowe w danej lokalizacji. - Chodzi o to, żeby bardziej dostosować to do struktur lokalnych, aby naczelnicy ruchu drogowego, komendanci powiatowi sami decydowali co u nich jest najgroźniejsze i dostosowywali działania do zagrożeń lokalnych - poinformował policjant.

Tylko w tym roku policjanci uczestniczyli w kilkudziesięciu akcjach, mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Najpopularniejsze z nich to akcja: "Prędkość", "Znicz", "Dyskoteka", "NURD" czy "Telefony". 

Więcej o: