Będzie mniej akcji kontrolnych policji. Rzecznik KGP: Funkcjonariusze "mają ich już dosyć"

Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział, że w przyszłym roku będzie mniej akcji kontrolnych czy edukacyjnych policji. Powodem ma być to, że funkcjonariusze mają już ich dosyć.
Zobacz wideo

W środę w całej Polsce przeprowadzona została dwunasta w tym roku policyjna akcja "NURD", podczas której funkcjonariusze kontrolowali przejścia dla pieszych i skrzyżowania, na których dochodzi do największej ilości wypadków. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierowców, pieszych i rowerzystów.

Rzecznik KGP zapowiada mniej akcji policyjnych w przyszłym roku

Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział w Polsacie News, że w przyszłym roku ograniczona zostanie liczba akcji policji. Decyzję tę podjął komendant główny.

- Wiem, że policjanci mają już dosyć tych akcji. Pocieszę ich: Komendant Główny Policji podjął decyzję, aby w przyszłym roku tych akcji było mniej - powiedział Mariusz Ciarka. Rzecznik KGP dodał również, że to komendanci powiatowi będą musieli dopasować działania i akcje do zagrożeń, które są typowe w danej lokalizacji. - Chodzi o to, żeby bardziej dostosować to do struktur lokalnych, aby naczelnicy ruchu drogowego, komendanci powiatowi sami decydowali co u nich jest najgroźniejsze i dostosowywali działania do zagrożeń lokalnych - poinformował policjant.

Tylko w tym roku policjanci uczestniczyli w kilkudziesięciu akcjach, mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Najpopularniejsze z nich to akcja: "Prędkość", "Znicz", "Dyskoteka", "NURD" czy "Telefony". 

Więcej o:
Komentarze (132)
Będzie mniej akcji policji. Rzecznik KGP: Funkcjonariusze "mają ich już dosyć"
Zaloguj się
 • mo_ar

  Oceniono 60 razy 58

  Oczywiście, że akcje policji powinny być zlikwidowane. Policja powinna być na ulicach codziennie.

 • siwywaldi

  Oceniono 38 razy 38

  Cyt.: "Rzecznik KGP: Funkcjonariusze "mają ich już dosyć"
  ====================
  Przestań pan gadać głupoty. Służba to służba i będąc w niej, NIE dyskutuje się, czego jest dosyć, a czego nie, czy co mi pasuje a co nie.
  Bo prawda jest GORZKA i brzmi: dzięki "dobrej zmianie" kto mógł zwiał na emeryturę, a nowych chętnych do służby w policji, zwyczajnie NIE MA. I to pomimo znacznego obniżenia kryteriów naboru i coraz głośniejszymi obietnicami POWROTU do starego systemu emerytalnego. A po każdej takiej akcji, TRZEBA policjantom albo oddać wolne, albo zapłacić. Zresztą w tym roku widziałem "akcję znicz". W Warszawie przy Cmentarzu Bródnowskim, WIĘCEJ było żołnierzy ŻW niż policjantów, a np. w takich Siedlcach przy tzw. starym cmentarzu, PO RAZ PIERWSZY od 40 lat, nie było ani jednego policjanta ! Tak samo, jak i na całym odcinku "dwójki" pomiędzy Siedlcami i Warszawą

 • antropoid

  Oceniono 39 razy 35

  CIEKAWE, czy obstawiania prywatnych miesiączek "słońca narodu" też mieli policjanci dosyć, czy może kasy w budżecie na te burdy zabrakło.
  No i kolanko zaczęło wiecznego lenia boleć od wdrapywania się na drabinkę.

 • robert_wwa

  Oceniono 30 razy 30

  No bo zamiast akcji "jakiejś tam" oni zwyczajnie powinni robić to codziennie.

 • ona_ona_80

  Oceniono 26 razy 26

  A może wolą akcję "Biała róża"?

 • ok-cham

  Oceniono 22 razy 22

  Trzeba oszczędniej gospodarować czasem pracy policjantów, bo narasta groźba zmiany sympatii suwerena po skoku cen żywności i energii, więc mogą być potrzebni władzy do całkiem innych akcji?

 • ryjaroslawa

  Oceniono 21 razy 21

  Przecież te czynności powinni wykonywać codziennie, a nie 6 razy w roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX