Mateusz Morawiecki powołał nowego szefa Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak jedzie do Szczyrku

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Został nim brygadier Andrzej Bartkowiak.
Zobacz wideo

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat, w którym poinformowano o zmianie na stanowisku szefa Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak zastąpi na tej funkcji dotychczasowego szefa strażaków, generała brygadiera Leszka Suskiego.

Andrzej Bartkowiak został nowym Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej

Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju. Od 22 marca 2016 roku sprawował on funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Andrzej Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 roku w Gnieźnie. W Straży Pożarnej służy od 1996 roku. Przez prawie 20 lat Andrzej Bartkowiak pracował jako strażak i funkcjonariusz dowodzący akcjami ratunkowo-gaśniczymi Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu. Nowy szef PSP ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Nowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Maciejem Wąsikiem udali się do Szczyrku, gdzie w jednym z domów doszło do wybuchu gazu. Od kilkunastu godzin trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza.

Więcej o: