Watykan: Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z Franciszkiem - papież z zaproszeniem do Gdańska

Prezydent Gdańska spotkała się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Aleksandra Dulkiewicz przekazała papieżowi zaproszenie na 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.
Zobacz wideo

Na profilu Aleksandry Dulkiewicz w serwisie Twitter udostępnione zostało zdjęcie prezydent Gdańska z papieżem Franciszkiem. Zostało one wykonane na placu świętego Piotra w Watykanie.

Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła papieża Franciszka na obchody Porozumień Sierpniowych

Prezydent Gdańska wraz z zastępcą Piotrem Grzelakiem uczestniczyła w środę w audiencji generalnej. Później politycy mieli okazję porozmawiać z papieżem i wręczyć mu zaproszenie na 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Aleksandra Dulkiewicz poinformowała też, jak brzmiał fragment listu skierowanego do Franciszka:

Bardzo chcielibyśmy gościć Waszą Świątobliwość w naszym mieście! Gdańsk odegrał wielką rolę w wydarzeniach XX wieku. Tutaj, na Westerplatte, strzały z pancernika "Schleswig-Holstein" zapoczątkowały jedną z najstraszliwszych wojen – II wojnę światową. Tutaj też narodziła się Solidarność, największy ruch pokojowej, zwycięskiej rewolucji w Europie, który do dziś pozostaje wzorem dla wielu ruchów społecznego sprzeciwu. Nieodżałowany Jan Paweł II mówił: Światło idzie z Gdańska! (...)

31 sierpnia 2020 roku w Gdańsku odbędą się uroczystości związane z 40. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. Upamiętniają one zawarcie porozumienia między komisją rządową PRL, a Międzyzakładowymi Komitetami Strajkowymi w Gdańsku, Szczecinie, Jastrzębiu Zdroju i Dąbrowie Górniczej, a także powstania "Solidarności".

Więcej o:
Komentarze (98)
Watykan: Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z Franciszkiem - papież z zaproszeniem do Gdańska
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 18 razy 8

  Jeżeli zgodzi się przyjechać, to kto będzie za ten niepotrzebny cyrk płacił, miasto?. Kto go przywita z kleszej strony- Głodź?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 20 razy 8

  Można by również Ojca Świętego poprosić, aby osobiście Wyniósł Jarosława na Ołtarze . Zwłaszcza teraz, gdy Naczelnik tak cierpi.

 • onudma

  Oceniono 24 razy 8

  Po tym newsie mam mieszane uczucia.
  Wydaje mi się, że z osobami o wątpliwej reputacji nie należy się spotykać. I nie należy ich zapraszać.

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 6

  Franek tuszował pedofilię w kościele.
  Nie jest godzien żeby zapraszać.

 • kor102

  Oceniono 4 razy 4

  Od kiedy to prezydenci miast zapraszają głowy państw>
  Gdzie jest protokół dyplomatyczny? Panience coś się pomerdało.

 • ponury424

  Oceniono 4 razy 4

  Coś się tej madame Dulskiej w głowie poprzewracało, włazi w kompetencje państwa i traktuje miasto którym zarządza jak udzielne księstwo.

 • t0maszek44

  Oceniono 4 razy 4

  Niech weźmie się za rządzenie miastem, a nie polityką międzynarodową

 • nino.rota

  Oceniono 6 razy 4

  no to lemingi w POznawczym rozkroku i epistemologicznym dysonansie, hehe...
  POpierać czy nie POpierać, oto jest pytanie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX