Niedziele handlowe 2019. Czy 8 grudnia sklepy będą otwarte?

Czy 8 grudnia to niedziela handlowa? Czy sklepy będą jutro czynne? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.
Zobacz wideo

8 grudnia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i znaczna część sklepów zamknie jutro swoje podwoje. Osoby, które będą chciały zrobić zakupy, będą musiały udać się np. na stację benzynową, do placówki pocztowej lub do sklepiku, w którym w niedziele sprzedaje właściciel tego przedsiębiorstwa. Dobra wiadomość dla miłośników zakupów jest jednak taka, że kolejne trzy niedziele - 15, 22 i 29 grudnia - to niedziele handlowe.

Niedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowychNiedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowych Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. Ile będzie niedziel handlowych w kolejnym roku?

Wraz z nowym rokiem nadejdą zmiany w kalendarzu niedziel handlowych. Przypomnijmy, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku będzie ich jeszcze mniej, bo tylko siedem w ciągu całego roku. Będą to: ostatnia niedziela w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, jedna niedziela przed Wielkanocą i dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe 2019. Czy 8 grudnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 11 razy 5

  Nareszcie nareszcie nareszcie. Chociaż wiem, że nie oszukam mamusi żony faktem konieczności kupienia akurat o 10:00 świeżych bułek w Lidlu naprzeciwko i będę musiał uczestniczyć w uroczystości Kościelnej oraz ofiarowania co łaska na tacę pieniędzy które mógłbym przeznaczyć na inne cele ale to nic przeżyje!!, Najważniejsze że artykuł redagował UZ oraz jest tabelka ściągawka.

 • domowy daeodon

  Oceniono 8 razy 4

  Poza codziennie dublowanią informacją dot.hanlu nie wiem co u niskopiennego, królowej plotek Wieniawy Rozenek i innych Mucho podobnych ćwierć gwiazd. Interesuje mnie również jaką zemstę planuje Banaś a tu nic tylko domysły.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Gambit szachowy

  Oceniono 7 razy 3

  A w naszej Żabce tradycyjnie kasjerki będą w handlową niedzielę w czapeczkach Mikołaja oraz toples??!, a na choince Będą wisiały małpki zamiast bombek dla strudzonego wędrowcy?!!!.

 • Oceniono 7 razy 3

  Dwa pytania:?!,1)- czy do najbliższej handlowej niedzieli zostanie poprawiony chodnik do Auchan który znajduje się naprzeciwko naszego bloku,2) czy nasz postulat o nie zabieraniu ławek stojących 30 m Obok w krzakach zostanie przez dyrekcję Auchan uwzględnione oraz Czy na trasie numer 3 będzie pracowała Zuzanna B.

 • blahblah69

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego przed swietami jest handlowa niedziela? Przeciez w Posce ponoc jest 93% katolikow, zaprawde powinni spedzac ten czas adwentu na duchowych przygotowaniach na nadejscie małego Jezuska a nie na lataniu po sklepach i oddawniu czci swietu komercji i przepychu. Zakupy na postny posilek moga se zrobic w sobote.

 • baxter21

  Oceniono 3 razy 1

  UZ - cwiercinteligencie - nie zawodzisz jak zawsze. Wynurzasz się jak upiór z topieli w każdy czwartek wieczorem i straszysz nas az do niedzieli włącznie. I twój odwieczny problem : CZY NIEDZIELA BĘDZIE HANDLOWA ??? Co z tobą się stanie od stycznia cv.elu ??

 • tomasz.rze

  0

  Gazety "Nasz Dziennik", "Gazeta polska" i "Niedziela" do kupienia w każdą niedzielę, w dobrych
  sklepach parafialnych.

 • anna_pot

  0

  na szczęście są otwarte placówki pocztowe żabka, orlen, abc niedługo będą placówki pocztowe biedronka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX