Pogoda na dziś - piątek 6 grudnia. Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem na wybrzeżu i w górach

Pogoda na dziś - piątek 6 grudnia. Synoptycy IMGW ostrzegają przed silnymi porywami wiatru, któe pojawią się na wybrzeżu oraz w Karpatach i Sudetach. Prędkość wiatru może dochodzic do 70 km/h, a miejscami nawet przekraczać 100 km/h.
Zobacz wideo

Dziś synoptycy zapowiadają temperatury maksymalne od 2 do 6 stopni. Wieczorem mieszkańcy wschodniej Polski muszą liczyć się z przymrozkami: w tych regionach termometry pokażą około -4 stopni.

Temperatura. Najcieplejszy dzień prognozowany jest na północy i zachodzie kraju

Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest w województwie lubelskim, świętokrzyskim i śląskim, gdzie będzie maksymalnie 2 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Rzeszowie, Krakowie i Białymstoku. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie będzie nawet 6 stopni oraz mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, opolskiego i pomorskiego, gdzie zapowiadanych jest 5 stopni. W pozostałych regionach ma być około 4 stopni. W nocy temperatura spadnie do - 4 stopni na wchodzie, 0 stopni w centrum i 1 stopnia na zachodzie.

Pogoda na dziś - piątek 6 grudnia.Pogoda na dziś - piątek 6 grudnia. gazeta.pl

Opady. Przelotne opady deszczu w północnej Polsce

Zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest rano jedynie w północnej Polsce. W ciągu dnia front ten zacznie przesuwać się na zachód i centrum kraju, do terenów województw podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego. W pozostałych regionach przez cały dzień przewidywane jest niemal bezchmurne niebo. Niewielkie opady deszczu zapowiadane są w województwie pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wiatr na ogół słaby. Silniejsze porywy jedynie na północy i południowych krańcach Polski.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Silny wiatr na wybrzeżu i w górach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. W tych regionach przewiduje się silne porywy wiatru dochodzące do 70 km/h. Dodatkowo silny wiatr zapowiadany jest w wyższych partiach gór: w Karpatach może wiać do 85 km/h, a w Sudetach do 110 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: