Wybuch gazu w Szczyrku. Burmistrz: Największa tragedia w historii miasta. Znałem dobrze tę rodzinę

- Myślę, że nic gorszego się nie mogło zdarzyć. Boję się powiedzieć, że to może być największa tragedia w historii Szczyrku - powiedział o tragicznym wybuchu gazu burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. Jak dodał, dobrze znał mieszkańców domu, którzy są ofiarami wybuchu. - To byli moi sąsiedzi. Znałem ich bardzo dobrze. To byli bardzo dobrzy ludzie, związani ze sportem - dodał.
Zobacz wideo

W Szczyrku trwa akcja ratunkowa po wybuchu gazu w trzypiętrowego domu przy ulicy Leszczynowej, do którego doszło w środę wieczorem. W chwili tragedii w środku mogło być nawet osiem osób, w tym dzieci. Na razie wiadomo, że sześć osób nie żyje - to czterech dorosłych i dwoje dzieci. Strażacy wciąż poszukują trzech osób. Wojewoda poinformował, że akcja ratownicza odbywa się w bardzo trudnych warunkach, a większość prac jest wykonywanych ręcznie. 

Wybuch gazu w Szczyrku. Burmistrz: Znałem tę rodzinę

Na miejscu tragedii niemal od początku jest burmistrz miasta, Antoni Byrdy. 

Myślę, że nic gorszego się nie mogło zdarzyć. Boję się powiedzieć, że to może być największa tragedia w historii Szczyrku. Krótko: nie ma domu. Jest jedno wielkie gruzowisko. Liczymy na cud

- powiedział Byrdy, cytowany przez "Dziennik Zachodni". Jak dodał, to, co zobaczył na miejscy tragedii, "jest w słowach nie do opowiedzenia".

Burmistrz Szczyrku dodał, że dobrze znał rodziny, które mieszkały w zawalonym domu. On sam mieszka  około 100 metrów od miejsca tragedii. - To byli moi sąsiedzi. Znałem ich bardzo dobrze. To byli bardzo dobrzy ludzie, związani ze sportem. To też dla mnie ogromna trauma. Wciąż nie mogę uwierzyć, że był dom i już go nie ma - powiedział w rozmowie z TVN 24. Jak dodał, z relacji mieszkańców wynika, ze eksplozja była ogromna, a "wybuch było słychać z odległości kilkuset metrów".

Część Szczyrku nie ma gazu. Polska Spółka Gazownicza odcięła dopływ gazu w rejonie miasta, gdzie doszło do eksplozji. Jak poinformowano, prawdopodobną przyczyną wybuchu gazu było przewiercenie gazociągu.

Więcej o: