Bracia Sekielscy na prestiżowej liście Bloomberga. "Zasługują na uznanie i oklaski"

Bracia Sekielscy rok 2019 kończą z przytupem - właśnie ujęto ich na liście 50 osób Bloomberga, które "zdefiniowały" ostatnie 12 miesięcy. Odnotowano wpływ ich filmu "Tylko nie mów nikomu" na sytuację w Polsce.

Po raz trzeci Bloomberg wskazał 50 osób, które miały największy wpływ na wydarzenia 2019 roku. Jak opisuje agencja, pytała dziennikarzy i redaktorów rozsianych po świecie o ich typy i wskazania, a efektem tego swoistego sondażu jest lista 50 postaci, które "zdefiniowały rok 2019".

Lista jest podzielona na pięć kategorii: biznes, finanse, technologia i nauka, polityka oraz rozrywka. "Osiągnięcia tych osób zasługują na uznanie i oklaski" - tak spis zapowiada Bloomberg.

>>> Tak na film braci Sekielskich reagowali biskupi. Nie wszyscy byli przejęci tragediami ofiar:

Zobacz wideo

Bracia Sekielscy na liście Bloomberga za 2019 rok

W gronie 50 wyróżnionych jest też polski wątek: na liście Bloomberga znaleźli się Tomasz i Marek Sekielscy za swój film "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele. Polacy znaleźli się wśród takich postaci jak premier Nowej Zelandii Jacindy Ardern, aktywistki Grety Thunberg, nowego, opozycyjnego burmistrza Stambułu Ekrem Imamoglu, czy ujętych grupowo protestujących mieszkańców Hongkongu.

W krótkim podsumowaniu, dlaczego padło na Sekielskich (wyróżniono ich w kategorii "polityka"), Wojciech Moskwa, wskazał m.in.:

Po tym, jak film Tomasza i Marka Sekielskich ujawnił skalę kryzysu w walce z pedofilią, kraj podwoił karę więzienia dla przestępców seksualnych.

"Tylko nie mów nikomu" jak dotąd obejrzano 23 miliony razy na YouTube. Dziennikarz Bloomberga wskazuje też na jeszcze jeden efekt filmu Sekielskich:

Episkopat wydał przeprosiny, które odczytano na głos podczas mszy w całym kraju, a posągi księży oskarżonych o molestowanie dzieci zostały zdemontowane lub zakryte.

Tomasz Sekielski już po premierze "Tylko nie mów nikomu", zapowiedział kolejną część dokumentu. Jak zdradził, nowa produkcja będzie nazywać się "Zabawy w chowanego", jednak nie wiadomo, kiedy zostanie wyemitowana. Na tym nie koniec, ponieważ serię dokumentów ma zakończyć trzeci film - wstępnie zapowiedziany na jesień 2020 roku.

Niedawno bracia Sekielscy za swój dokument odebrali nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2019 rok

Więcej o: