Tatry. Akcja ratunkowa TOPR. Turysta spadł do żlebu. Po mężczyznę wyruszył wojskowy "Sokół"

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ruszyli na pomoc turyście, który spadł do żlebu pod Krzyżnem. Akcja ratunkowa trwała całą noc.
Zobacz wideo

Jak informuje RMF FM, turysta spadając do żlebu w okolicach przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich, uszkodził sobie nogę. Nie mógł więc o własnych siłach wydostać się na szlak. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwała całą noc.

Ratownicy TOPR pomogli turyście, który spadł do żlebu pod Krzyżnem w Tatrach 

Nad ranem po mężczyznę poleciał wojskowy śmigłowiec Sokół z 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Helikopter Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od jakiegoś czasu jest w przeglądzie.

W Tatrach nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śnieżna jest w większości miejsc dobrze związana i stabilna - możliwe jest jednak wyzwolenie lawiny. Zjawisko to może się pojawić w miejscach bardzo stromych lub na ekstremalnych stokach. Małe i średnie lawiny mogą też schodzić samoistnie. TOPR zwraca szczególną uwagę turystów na miejsca, gdzie śnieg jest świeży i nawiany przez wiatr. Może on ukryć wklęsłości w terenie, a to skutkować obrażeniami.

Przed wyjściem w góry należy sprawdzać pogodę i dostosować ubiór oraz wyposażenie do panujących warunków atmosferycznych. Aktualne informacje na temat pogody w Tatrach dostępne są na stronie TOPR: pogoda.topr.pl.

Więcej o: