Strzelin. Uciekając przed policją, prawie potrącił funkcjonariusza. Jest nagranie z pościgu

W wyniku pościgu policjanci ze Strzelina (woj. dolnośląskie) zatrzymali mężczyznę, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. W trakcie akcji uciekający pirat drogowy nieomal potrącił funkcjonariusza na służbie. Okazało się, że był już karany.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 grudnia około godziny 10 rano. Patrolujący drogi policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Strzelin w nieoznakowanym radiowozie zauważyli, że jeden z kierowców na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej wyprzedził ciężarówkę. Wezwali go do zatrzymania. Kierowca zrobił to, ale po chwili ruszył i zaczął uciekać.

Strzelin. Uciekał przed policją i wpadł do rowu. Pirat drogowy trafił do szpitala

Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Mężczyzna uciekał przez ok. 20 kilometrów, rozwijając przy tym prędkość przekraczającą 140 km/h. Nie zatrzymał się nawet na blokadzie policyjnej, prawie potrącając funkcjonariusza policji. Po kilkunastu minutach ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, uderzył w radiowóz i wpadł do rowu.

Uciekającym kierowcą okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. Wcześniej został on dwukrotnie ukarany zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej.

48-latek doznał ogólnych obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala. Gdy stamtąd wyjdzie, usłyszy zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli i jazdy samochodem po cofnięciu uprawnień do kierowania.

Więcej o: