"Łowcy Głów" zatrzymali czwartego podejrzanego o pobicie policjanta. Ukrywał się w Koninie

Policja zatrzymała czwartego podejrzanego w sprawie pobicia policjanta na Rynku Głównym w Kaliszu. Okazało się, że prowodyr ataku był poszukiwany przez cztery prokuratury.

Czwarty podejrzany w sprawie pobicia 32-letniego policjanta na Rynku Głównym w Kaliszu okazał się być inicjatorem ataku i najbardziej agresywnym spośród napastników. Policja zatrzymała go w poniedziałek 2 grudnia w godzinach wieczornych. Ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu w Koninie. Złapali go funkcjonariusze zespołu tzw. policyjnych "Łowców Głów" z Poznania.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Mężczyzna, który jest podejrzany o pobicie 32-letniego policjanta, jest znany wymiarowi sprawiedliwości. Okazuje się, że za przestępstwa kryminalne poszukiwały go cztery prokuratury. "W przeszłości przebywając w aresztach śledczych był karany za niestosowanie się do regulaminów" - informuje Policja Wielkopolska. 

Pobicie policjanta na rynku w Kaliszu. 32-latek został przetransportowany do szpitala

Przypomnijmy, że do pobicia 32-letniego policjanta, który na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, doszło w niedzielę 1 grudnia na Rynku Głównym w Kaliszu. Mężczyzna został pobity w jednym z lokali gastronomicznych, gdzie spędzał czas wolny w towarzystwie swojego brata. Około godziny 4 nad ranem podeszło do niego kilka osób, które wiedziały, że jest policjantem i brutalnie go pobiły. Funkcjonariusz policji został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest poważny - doznał obrażeń twarzoczaszki i wstrząśnienia mózgu.