Długoterminowa prognoza pogody - grudzień 2019. Czy w Wigilię spadnie śnieg? Jaki będzie Sylwester?

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień. Synoptycy przewidują, jakie warunki atmosferyczne będziemy obserwować w Boże Narodzenie i Sylwestra. Czy spełnią się marzenia o białych świętach?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w tym tygodniu możemy spodziewać się licznych przejaśnień, ale także sporadycznych opadów deszczu. Temperatura będzie wahać się od 0 stopni w miejscowościach podgórskich do 8 stopni na zachodzie kraju. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem odnotujemy w najbliższą środę, sobotę i niedzielę, z kolei czwartek i piątek będą dniami słonecznymi.

Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody. Święta bez śniegu, Sylwester z opadami

Jakie będą kolejne tygodnie grudnia? Meteorolodzy z amerykańskiego portalu AccuWeather przewidują, że w tym miesiącu możemy spodziewać się zarówno deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i licznych przejaśnień, jednak śnieg będzie należał do rzadkości.

Prognozuje się, że w dniach 9-15 grudnia temperatura będzie wahać się od -4 stopni w Suwałkach do aż 6 stopni na plusie we Wrocławiu. W te dni będzie z reguły pochmurno, ale wszelkiego rodzaju opady będą zdarzać się sporadycznie i lokalnie. Po 17 grudnia temperatura w całym kraju nieco się wyrówna (od 5 stopni na zachodzie Polski do 0 stopni na wschodzie), a na niebie zobaczymy więcej chmur, które przyniosą opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Jakie będą tegoroczne święta Bożego Narodzenia? Synoptycy z AccuWeather prognozują, że w dniach 24-26 grudnia odnotujemy 6-7 stopni we Wrocławiu i Szczecinie, 4-5 stopni w Warszawie i Krakowie i 2-3 stopnie w Suwałkach. Na okres świąteczny nie prognozuje się żadnych opadów. Czy w Sylwestra i Nowy Rok będzie tak samo? Końcówka roku może być zimowa. Temperatura na zachodzie spadnie do ok. 3 stopni, na południu i w centrum kraju do 0 stopni, a na wschodzie do -2 stopni. W całym kraju będzie też sypał śnieg

Podkreślmy, że powyższa prognoza pogody jest prognozą długoterminową. Oznacza to, że jest ona obarczona dużym błędem i będzie się wielokrotnie zmieniać. 

Więcej o: