PKP. Utrudnienia między Poznaniem a Szczecinem. Stoi siedem pociągów. Lokomotywa potrąciła jelenia

Poważne utrudnienia w ruchu pociągów w Wielkopolsce. Na torach między miejscowościami Wronkami i Miały stoi siedem pociągów.

Na torach między Wronkami a miejscowością Miały pociąg uderzył w jelenia. W związku ze darzeniem trasa Poznań-Szczecin została zablokowana do odwołania. Z informacji na stronie "Portal Pasażera" wynika, że na trasie w stronę stacji Poznań Główny są utrudnienia, które są związane z "wypadkiem z udziałem zwierząt".

Linia Poznań-Szczecin niebezpieczna dla zwierząt. PKP PLK chcą to zmienić

Pod koniec października tego roku PKP PLK opublikowało komunikat pt. "Dla żaby, lisa i jelenia linia Poznań-Szczecin też się zmienia". Wynika z niego, że Polskie Linie Kolejowe zapewnią przejścia dla ssaków, gadów i płazów na ponad 90 obiektach należących do spółki. W ramach projektu "Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie" ma powstać wiadukt pod torami dla małych i średnich zwierząt i osiem przepustów dla płazów, a kolejowe mosty mają zostać wyposażone w specjalne półki, które umożliwią zwierzętom przeprawienie się na drugą stronę. Linia Poznań-Szczecin przebiega przez kilka obszarów Natura 2000.

Zobacz wideo
Więcej o: