Kim jest żona Hołowni? "Udawaliśmy pilotów z Top Gun. Czuję się jak mąż Merkel". Publicysta ma startować na prezydenta

Nazwisko "Szymon Hołownia" jest od kilku dni odmieniane przez wszystkie przypadki. Wszystko wskazuje na to, że publicysta wystartuje w wyborach prezydenckich 2020. Kim jest on i jego żona? Do niedawna nie wiedzieliśmy nic o jego życiu prywatnym.

Szymon Hołownia znany jest przede wszystkim z roli prowadzącego program "Mam talent!" emitowanego przez stację TVN. Po 12 latach pracy na planie tego programu dziennikarz zrezygnował ze swojej posady. Dlaczego? Mówi się, że publicysta ma wystartować w wyborach prezydenckich 2020 i stanąć w szranki z prezydentem Andrzejem Dudą. Na Facebooku przyznał, że "sprawa jest bardzo poważna", a w rozmowie z "Newsweekiem" zdradził, że ma już sztab oraz osobę, która nim pokieruje. Od pewnego czasu podróżuje też po Polsce i spotyka się z ludźmi, co przypomina spotkania wyborcze.

Kim jest żona Szymona Hołowni? Dziennikarz żartuje, że jest "żoną pilota"

W wywiadzie dla "Newsweeka" Szymon Hołownia opowiedział nieco o swojej rodzinie. Choć od lat jest gwiazdą TVN-u, do tej pory unikał tego tematu. Dziś wiemy, że mieszka w domu pod Warszawą z żoną Ulą i dwuletnią córką Manią. Swoją małżonkę publicysta poznał dzięki programowi "Mam talent!". 

- Kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną - powiedział Szymon Hołownia.

Żona dziennikarza jest  pilotem myśliwca MiG-29 i zawodowym oficerem. Z doniesień "Newsweeka" wynika, że jest jedyną kobietą w swojej jednostce. Podczas spotkań towarzyskich z innymi żołnierzami Hołownia żartuje, że jest "żoną pilota".

- Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów - żartował Hołownia. 

>>> Szymon Hołownia prezydentem? Zgorzelski komentuje

Zobacz wideo

Kim jest Szymon Hołownia?

Szymon Hołownia urodził się w 1976 roku w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. W latach 1997–2000 był redaktorem działu kultury "Gazety Wyborczej", a w latach 2001–2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego "Newsweek Polska". Publikował także m.in. w "Rzeczpospolitej", "Kulturze Popularnej", "Machinie" i "Przewodniku Katolickim". Od 2015 jest stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Jest autorem kilkunastu książek. Jego ostatnia publikacja pt. "Maryja. Matka rodziny wielodzietnej" ukazała się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Paulinianum. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Kim jest żona Szymona Hołowni? Publicysta myśli o starcie w wyborach prezydenckich 2020
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 31 razy 23

  Bardzo miły Pan, klasa przy Dudzie. Tylko że ja nie chcę następnego prezydenta płaszczącego się przed klerem.
  Wybór między tzw. kościołem toruńskim a tzw. kościołem łagiewnickim, tyle że dla mnie jeden i drugi to nieroby i pasożyty żyjące na koszt Polaków i zdrajcy polskiego interesu narodowego.

 • cehaem

  Oceniono 15 razy 9

  Niech Wielebny Szymon zajmie sie czyms innym...

 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 9

  "Żona Hołowni" brzmi przynajmniej równie dziwnie co "żona Jezusa".

 • antekpociecha

  Oceniono 12 razy 8

  A więc z tego sponsorowanego artykułu wynika że istnieje obawa że Polacy wybiorą prezydenta bo ma żonę pilotkę myśliwca... Ciekawe co na to obecny prezydent...czy są jakieś szybie kursy w kosmodromie?

 • welarg

  Oceniono 14 razy 8

  Sceptycyzm Hołowni wobec odmiennych orientacji jest właściwie zrozumiały, biorąc pod uwagę, że dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

 • jan.w2

  Oceniono 14 razy 6

  Jeśli Hołownia dotrwa do wyborów i dojdzie do drugiej tury z kaczym sługusem Dudą, to znowu będzie to wybór pomiędzy dżumą, a cholerą.

 • hipo krater

  Oceniono 13 razy 5

  Jaro czy Kościół delegował kolejną marionetę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX