Pogoda na dziś - środa 4 grudnia. Duże zachmurzenia w całym kraju

Pogoda na dziś - środa 4 grudnia. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla pięciu województw przed marznącymi opadami deszczu. We wschodnich i centralnych regionach kierowcy oraz piesi muszą uważać na gołoledź, która może pojawiać się na chodnikach czy ulicy.
Zobacz wideo

W środę czeka nas pochmurna pogoda w całej Polsce. Dodatkowo mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski muszą liczyć się z opadami deszczu.

Temperatura. Wieczorem temperatura na południu spadnie do -5 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś dla Podkarpacia, gdzie będzie maksymalnie 0 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w województwie lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim. Najwyższa temperatura zapowiadana jest w Gdańsku i Zielonej Górze, gdzie będzie kolejno 7 i 6 stopni. W województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim będzie około 5 stopni. W pozostałych regionach od 3 do 4 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie do -5 stopni na południu i 3 stopni nad morzem.

Pogoda na dziś - środa 4 grudnia.Pogoda na dziś - środa 4 grudnia. gazeta.pl

Opady. Opady tylko na wschodzie i centrum kraju

Dziś w całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia w ciągu dnia jedynie na południowych krańcach Polski. Wieczorem mniej chmur będzie także na zachodzie kraju. Deszcz prognozowany jest w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim. W pozostałych miejscach nie powinno padać. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy jedynie na północy.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed gołoledzią

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw: opolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. W tych regionach przewidywane są marznące opady deszczu, które będą powodowały gołoledź.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.