Były szef Art-B skazany za pranie pieniędzy. Kolejny wyrok ws. Bogusława B.

Były szef Art-B Bogusław B. został skazany na sześć lat więzienia za "pranie pieniędzy". Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Bogusław B. "wspólnie i w porozumieniu” z przedsiębiorcą Maciejem W. wyrządzili szkodę szwajcarskiej spółce. Sąd uznał ich winę. Były szef Art-B został skazany na sześć lat więzienia. Ma także zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Maciej W. usłyszał wyrok 4 lat więzienia. Obaj mężczyźni mają też naprawić szkodę wyrządzoną przestępstwem. Bogusław B. ma wpłacić na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tysięcy euro, Maciej W. - ponad 11 milionów euro.

Sprawa Art-B

To kolejny w ostatnim czasie wyrok dotyczący byłego szefa Art-B. Na początku października biznesmen został nieprawomocnie skazany także na sześć lat więzienia za wyłudzenie 33 milionów złotych za pomocą piramidy finansowej.

Spółka Art-B została założona w 1989 roku przez Bogusława B. i Andrzeja G. Dwa lata później wspólnicy wyjechali do Izraela. Wystawiono za nimi listy gończe za oszustwa wobec systemu bankowego na sumę 420 milionów złotych. Bogusław B. został ujęty w Szwajcarii, a w 2000 roku został skazany na 9 lat więzienia. Wyszedł na wolność w 2004 roku.

>>> Zapytaliśmy Polaków, co to znaczy dobrze zarabiać. Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć:

Zobacz wideo
Więcej o: