Były szef Art-B skazany za pranie pieniędzy. Kolejny wyrok ws. Bogusława B.

Były szef Art-B Bogusław B. został skazany na sześć lat więzienia za "pranie pieniędzy". Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Bogusław B. "wspólnie i w porozumieniu” z przedsiębiorcą Maciejem W. wyrządzili szkodę szwajcarskiej spółce. Sąd uznał ich winę. Były szef Art-B został skazany na sześć lat więzienia. Ma także zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Maciej W. usłyszał wyrok 4 lat więzienia. Obaj mężczyźni mają też naprawić szkodę wyrządzoną przestępstwem. Bogusław B. ma wpłacić na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tysięcy euro, Maciej W. - ponad 11 milionów euro.

Sprawa Art-B

To kolejny w ostatnim czasie wyrok dotyczący byłego szefa Art-B. Na początku października biznesmen został nieprawomocnie skazany także na sześć lat więzienia za wyłudzenie 33 milionów złotych za pomocą piramidy finansowej.

Spółka Art-B została założona w 1989 roku przez Bogusława B. i Andrzeja G. Dwa lata później wspólnicy wyjechali do Izraela. Wystawiono za nimi listy gończe za oszustwa wobec systemu bankowego na sumę 420 milionów złotych. Bogusław B. został ujęty w Szwajcarii, a w 2000 roku został skazany na 9 lat więzienia. Wyszedł na wolność w 2004 roku.

>>> Zapytaliśmy Polaków, co to znaczy dobrze zarabiać. Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (63)
Były szef Art-B skazany za pranie pieniędzy. Kolejny wyrok ws. Bogusława B.
Zaloguj się
 • takaprawda3000

  Oceniono 25 razy 13

  A niejaki kulawy to za FOZZ i inne afery nigdy nie odpowiedział.

 • gargarnel

  Oceniono 20 razy 12

  Baksik, a nie żaden B. To powszechnie znany kryminalista skazany prawomocnym wyrokiem.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 12

  A kiedy jego wspólnik Jarosław Kaczyński :-)
  Zostanie skazany :-)

 • freakoman

  Oceniono 9 razy 7

  Śmieszne i żałosne teatrum pt.: "aby doyebbać peel" lub "tylko my weuadza momy racjem", albo "dorwiemy cię, nieważne jak". Wybierajcie! PS Czy konsultantem prokuratury był niejaki emerytowany płk SB (O! Pardon! UOP-u!), niejaki pan Dębiec? Bo jeśli tak, to właśnie tarzam się ze śmiechu po zbutwiałych kartonach tego państewka...

 • cleryka

  Oceniono 13 razy 7

  Tyyyle lat ciągną się procesy w sprawie z 1989 roku? Czy może to dotyczy nowszych przestępstw? ,bo z artykułu nic nie wynika...nie padają daty...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 22 razy 6

  Za 8 tysiecy 6 lat, a za 11 milionów 4 lata.
  Puk, puk, czerscy, anybody home?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX