Wojsko Polskie wezwie rezerwistów na ćwiczenia. Cztery godziny na stawienie się w jednostce

Wojsko Polskie chce zwiększyć intensywność szkoleń rezerwistów. Będzie także wzywać częściej na ćwiczenia w trybie natychmiastowym. Zmiana ma wejść w życie w 2020 roku.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak zapowiedział, że w 2020 roku Siły Zbrojne będą traktować priorytetowo szkolenie rezerw. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że ćwiczenia te będą intensywniejsze niż do tej pory. Sztab Generalny Wojska Polskiego chce organizować szkolenia trwające od 5 do 12 dni w miejsce ćwiczeń trwających jeden dzień. 

>>> Nowe polskie haubice Krab strzelają na poligonie

Zobacz wideo

Wojsko Polskie będzie szkolić rezerwistów. Do jednostki w ciągu czterech godzin

Od przyszłego roku Wojsko Polskie ma także częściej wzywać na ćwiczenia w trybie natychmiastowego stawienia się w jednostce wojskowej. Sztab Generalny Wojska Polskiego tłumaczy, że dotyczy to tych osób, które posiadają już nadany "przydział mobilizacyjny do wskazanej jednostki". Osoba, która otrzyma kartę z napisem "natychmiast", będzie musiała stawić się w jednostce w ciągu czterech godzin.

W przyszłym roku Wojsko Polskie chce także uporządkować przepisy dotyczące rezerwistów i zrównać prawa wszystkich, którzy mają tzw. przydziały mobilizacyjne.

Więcej o:
Komentarze (480)
Wojsko Polskie wezwie rezerwistów na ćwiczenia. Cztery godziny na stawienie się w jednostce
Zaloguj się
 • okoni18

  Oceniono 95 razy 85

  Liczę na was młodzieży wszechpolska, liczę na właścicieli bluz z emblematami Polski Walczącej i Red is Bad. Wreszcie macie szansę pokazać jak kochacie ojczyznę.
  Pamiętajcie, cztery godzinki, trzeba będzie wstać przed szóstą rano. :)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 88 razy 82

  w ciągu czterech godzin...
  ----
  jako mat podchorąży rezerwy, pracujący w tej chwili miedzy Lionem, Genewa i Basel... zadrżałem

 • hamsterx

  Oceniono 85 razy 77

  Nie ma helikopterów czołgów okrętów itd
  to można poćwiczyć musztrę

 • pablo_spear

  Oceniono 54 razy 42

  WTF? Nie bede sluzyl tej wladzy i nie bede do dyspozycji plaszczaka!

 • jxl82

  Oceniono 44 razy 40

  Jarka nie wezwą, właśnie przechodzi zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w szpitalu przy ul. Szaserów. A szkoda wykazałby się odwagą na ćwiczeniach jak w czasie stanu wojennego.

 • siwywaldi

  Oceniono 41 razy 35

  Mnie to już nie dotyczy, bo jestem za stary. Ale gdyby przylazł do mnie szwej z rozkazem natychmiastowego stawienia się w JW, to od razu wypił bym ćwiartkę wódki i poinformował szweja NA PIŚMIE że jestem w stanie nietrzeźwym, żądając pisemnej ZGODY, na stawienie się do do koszar po gorzale :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX