Pogoda. IMGW ostrzega przed oblodzeniami. Trudne warunki w północnej, wschodniej i środkowej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące oblodzeń, które mogą pojawić się w północnej, wschodniej i centralnej Polsce. W nocy z wtorku na środę prognozowane są przelotne opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki.
Zobacz wideo

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami obejmują w całości województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i łódzkie. Dotyczy także wschodnich powiatów województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubelskiego oraz północnych i wschodnich regionów Mazowsza.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed gołoledzią w dziewięciu województwach

W tych obszarach synoptycy przewidują spadek temperatury do -4 i -3 stopni przy gruncie. Dodatkowo prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Mieszkańcy tych regionów muszą więc liczyć się z gołoledzią na drogach oraz chodnikach.

Ostrzeżenia obowiązują w większości regionów od poniedziałku 2 grudnia od godziny 18:00 - tylko w województwie łódzkim alert IMGW zaczyna się od północny. Trudne warunki drogowe potrwają do środy 3 grudnia. Do godziny szóstej rano obowiązują one w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Godzinę dłużej potrwają one na Pomorzu Zachodnim i Podlasiu. Do godziny 9 ostrzeżenia utrzymane zostały dla niektórych powiatów województwa mazowieckiego i lubelskiego, a do godziny 10 rano - w województwie łódzkim i wschodnich powiatach Wielkopolski.

Więcej o: