Oświęcim. Na ławce osiedlowej leżał pijany 13-latek. Policja: W organizmie miał prawie cztery promile

Na ławce na jednym z osiedli w Oświęcimiu znaleziono pijanego 13-latka. Obok leżała butelka po wódce. Badania wykazały, że miał prawie cztery promile we krwi. Policja wyjaśnia okoliczności, w jakich nastolatek zdobył alkohol.

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące 13-letniego chłopca w stanie upojenia alkoholowego. Osoba, która poinformowała funkcjonariuszy o pijanym nastolatku twierdziła, że został on znaleziony przez kolegów na jednej z ławek na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Policjanci na miejscu ustalili, że chłopak wypił całą zawartość butelki wódki o pojemności 0,5 l, którą przy nim znaleziono.

13-latek został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że we krwi ma 3,70 promila alkoholu. O zdarzeniu natychmiast została poinformowana matka nastolatka.

Ustawa: Spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków przez nieletnich świadczy o demoralizacji

Policjanci ustalają, kto udostępnił nieletniemu alkohol. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu przypomina, że za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia - kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Zgodnie Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji, więc sprawą 13-latka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

>>> Pijany 17-latek wiózł pijanego ojca. Uciekali autem przed policją w Rzeszowie. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: