Syrenka Toma Hanksa trafi na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pomogą dzieciom

W ubiegłym roku aktor Tom Hanks dostał na urodziny Fiata 126 p, czyli kultowego malucha. W tym roku się odwdzięczył - wystawił na licytację zabytkową Syrenę. Pieniądze ze sprzedaży auta zasilą konto Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.

2 grudnia o godzinie 9 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej odsłonięto Syrenkę Toma Hanksa. Sprawczynią całego zamieszania jest prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać Monika Jaskólska, która dwa lata temu zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców swojego miasta, chcąc podarować hollywoodzkiemu aktorowi Fiata 126 p. Samochód udało się pozyskać i wyremontować za darmo, a zebrane środki trafiły na konto fundacji. Wzruszony nietypowym podarunkiem Hanks postanowił się odwdzięczyć.

Syrenka Toma Hanksa trafi na licytację. "Czas bardzo poważnie zainteresować się tematem psychiatrii dziecięcej"

W grudniu ubiegłego roku Tom Hanks ogłosił, że szuka Syrenki produkowanej w Bielsku-Białej w latach 1972-1983. Chciał ją kupić, wyremontować, a następnie wystawić na licytację, aby wspomóc Fundację Nie Wypada Nie Pomagać. Plan się powiódł. Zabytkową Syrenę podarował aktorowi pan Zbigniew Baran z Krakowa. Auto zostało wyremontowane przez warsztat BB Oldtimer Garage - informuje Polsat News.

"Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że Tom Hanks sam zaproponował swoją pomoc dzieciom. Postanowił wyremontować Syrenkę, która zostanie finalnie zlicytowana, a dochód przekażemy na Oddział Psychiatryczny Szpitala Dziecięcego w Bielsku-Białej" - pisze Fundacja Nie Wypada Nie Pomagać. 

>>> Dogoterapia. Alena i Blant wybudzają dzieci ze śpiączki

Zobacz wideo

Samochód trafi na licytację najpóźniej w czerwcu 2020 roku, ale zaprezentowano go w grudniu nie bez powodu. 

- Grudzień jest miesiącem, kiedy jest najwięcej stanów depresyjnych, prób samobójczych - w rozmowie z RMF FM powiedziała Monika Jaskólska. Wyjaśniła także, że w psychiatrii dziecięcej brakuje lekarzy i psychologów, na miejsce na oddziałach czeka się kilka miesięcy. 

- To jest Syrenka na pomoc dzieciom. Krzyczymy z Bielska-Białej, że czas bardzo poważnie zainteresować się tematem psychiatrii dziecięcej - powiedziała prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.

>> Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

>> Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: