"Ozdoby świąteczne" ze zdjęciami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Amazon usunął produkty

Amazon wycofał ze swojej oferty kontrowersyjne "ozdoby świąteczne" ze zdjęciami Auschwitz-Birkenau. Stało się to po interwencji muzeum, które funkcjonuje dziś na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Na stronie internetowej Amazon jeszcze do niedawna można było nabyć "ozdoby świąteczne" ze zdjęciami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Wśród oferowanych produktów znajdowały się m.in. zawieszki na choinkę, podkładka pod mysz i otwieracz do butelek z nadrukowanymi fotografiami przedstawiającymi tory prowadzące do bramy obozu czy ogrodzenia z drutu kolczastego otaczające więzienne baraki.

>>> Obozy zagłady. Miejsca kaźni, o których nie powinniśmy zapominać

Zobacz wideo

Użytkownicy Twittera oburzeni ofertą Amazona. Tysiące osób zareagowało na prośbę muzeum

W sprawie kontrowersyjnej oferty świątecznej na Amazonie zareagowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, prosząc o to, aby wspomniane przedmioty zostały usunięte z oferty. Sprawą zainteresowały się tysiące użytkowników Twittera, którzy udostępniali post Auschwitz Memorial, ale także kontaktowali się z Amazonem, wyrażając swój sprzeciw wobec sprzedaży gadżetów przedstawiających obóz zagłady.

Amazon pochylił się nad prośbami swoich klientów i usunął ze swojej strony "produkty świąteczne" wykorzystujące zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Muzeum podziękowało na Twitterze wszystkim tym, którzy zaangażowali się w sprawę i przyczynili się do szybszego rozwiązania problemu.

"Wszyscy sprzedawcy muszą postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, będą podlegać działaniu, w tym potencjalnemu usunięciu konta" - napisał rzecznik Amazona w odpowiedzi na pytania CNN Business

Więcej o: