Poznań. Dziki wtargnęły na teren przedszkola. Na miejsce udał się łowczy

Do przedszkolnego ogródka na osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu wtargnęła wataha dzików. O sprawie poinformowano Straż Miejską. Na miejsce zdarzenia wezwano łowczego, ale obyło się bez interwencji. Zwierzęta samowolnie opuściły teren przedszkola.

W poniedziałek 2 grudnia w godzinach porannych Straż Miejska w Poznaniu otrzymała zgłoszenie dotyczące stada dzików grasujących w ogródku należącym do przedszkola nr 160 na osiedlu Tysiąclecia na poznańskich Ratajach. Strażacy poinformowali, że jedno ze zwierząt - odyniec - jest bardzo agresywne.

>>> Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

Zobacz wideo

Poznań. Dziki w przedszkolnym ogródku. O losie zwierząt zadecyduje łowczy

Straż Miejska poinformowała na Facebooku, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz przechodniów zadysponowano na miejsce trzy patrole straży miejskiej, w tym jeden z Eko Patrolu. Zawiadomiono także Centrum Zarządzania Kryzysowego i wezwano łowczego. 

Z doniesień "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że dziki dobrowolnie opuściły teren przedszkola i przeniosły się do pobliskiego lasku. Maciej Kubiak z Centrum Zarządzania Kryzysowego, że obyło się bez wypłaszania, ale jeszcze dziś wieczorem podjęte zostaną "adekwatne do sytuacji działania".

Więcej o: