Pogoda na dziś - wtorek 3 grudnia. IMGW wydało ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu

Pogoda na dziś - wtorek 3 grudnia. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu. Gołoledź może pojawić się dziś we wschodnich województwach.
Zobacz wideo

Pogoda we wtorek będzie dość pochmurna, jednak w większości kraju nie będzie padać. Deszcz może pojawić się jedynie na północy, a deszcz ze śniegiem w południowych krańcach Polski.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 3 stopni

Dziś najniższa temperatura w ciągu dnia wyniesie 0 stopni. Jest ona zapowiadana w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Jeden stopień więcej prognozowany jest dla Lublina, Warszawy, Łodzi i Katowic. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 3 stopni, czeka mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach będzie maksymalnie 2 stopnie. W nocy temperatura spadnie do -2 stopni na wschodzie i 4 stopni na północnym zachodzie.

Pogoda na dziś - wtorek 3 grudnia.Pogoda na dziś - wtorek 3 grudnia. gazeta.pl

Opady. Deszcz i śnieg jedynie w północnych i południowych regionach 

Nad ranem zachmurzenie duże jedynie w południowej i centralnej Polsce. Po południu i wieczorem chmury pojawią się najpierw w zachodniej, a potem także w północnych województwach. Na krańcach południowych możliwe są opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Wieczorem deszcz także prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Wiatr na ogół umiarkowany, w górach porywy do 65 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

IMGW wydało na dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Dotyczą one marznących opadów deszczu. W tych regionach prognozuje się wystąpienie w nocy oraz rano słabego deszczu, a wraz z przymrozkami skutkować to będzie gołoledzią.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: