Atak w Londynie. Polak, który pomógł powstrzymać terrorystę, "nadal jest w szpitalu"

Jak podaje brytyjski "Sunday Mirror", Polak, który pomógł powstrzymać terrorystę z London Bridge, nadal jest w szpitalu. Tabloid powołuje się na słowa kolegi mężczyzny, który jest z nim w kontakcie.

Jak podaje "Sunday Mirror" Polak znajduje się pod opieką lekarzy w związku z ranami, które odniósł podczas próby obezwładnienia terrorysty na London Bridge. Gazeta powołuje się na słowa jego kolegi z pracy. - Pracowników poproszono, by nie mówili zbyt wiele, ale mam do niego numer telefonu i on nadal jest w szpitalu - mówi.

Polak pomógł obezwładnić terrorystę z Londynu

Według brytyjskich mediów Polak o imieniu Łukasz pracuje w Fishmongers' Hall, tuż przy London Bridge. W piątek odbywała się tam konferencja poświęcona ponownej integracji przestępców ze społeczeństwem. W panelu brał udział zamachowiec Usmain Khan.

Gdy napastnik zaatakował, Polak użył jednego z dwóch kłów narwala, które zdobiły ścianę Fishmongers' Hall. Według brytyjskich mediów został ranny w rękę. W sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że wśród osób, które obezwładniły Khana, był polski obywatel. Jak powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, brytyjskie służby, które prowadzą w tej sprawie śledztwo, prosiły polskie władze o zachowanie w tajemnicy szczegółów zdarzenia i okoliczności udziału Polaka.

>>> Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry:

Zobacz wideo

Atak nożownika w Londynie

Do ataku nożownika doszło w piątek na London Bridge. Napastnik zabił dwie osoby - mężczyznę i kobietę oraz ranił kolejne trzy. Poszkodowani trafili do szpitala. Stan jednego z nich jest krytyczny, ale stabilny. Nożownik został zastrzelony przez policję

Jak podała londyńska policja, napastnik to 28-letni Usman Khan, mieszkaniec hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. Sprawca w 2012 roku został skazany za terroryzm i przebywał w więzieniu. Brytyjskie służby łączyły go z grupami terrorystycznymi. Podczas piątkowego ataku przebywał na zwolnieniu warunkowym.

Więcej o:
Komentarze (84)
Atak w Londynie. Polak, który pomógł powstrzymać terrorystę, "nadal jest w szpitalu"
Zaloguj się
 • kupidon

  Oceniono 25 razy 19

  prezydent du.a zmieni zdanie, gdy się dowie, że po angielsku nazwa kła narwala brzmi TUSK. czyli, jakby nie patrzeć to z pomocą tuska pokonał polak islam.....

 • kangurzyca13

  Oceniono 14 razy 10

  Nie dziwie sie, ze pan Lukasz nie chce, zeby opublikowac jego nazwisko. Powodow moze byc kilka: nie chce, zeby on i jego rodzina zostali ofiarami zemsty rodziny albo swirow terrorystow, nie ma parcia na szklo i ceni sobie anonimowosc, wreszcie policja jescze go nie przesluchala, a chcialaby to zrobic zanim go dorwa tabloidy.

 • supertiumacz

  Oceniono 13 razy 9

  "Według brytyjskich mediów Polak o imieniu Łukasz pracuje w..."

  To, że Brytyjczycy są pozbawieni instynktu samozachowawczego to już wiemy. Teraz dowiadujemy się także, że w Wielkiej Brytanii (a na pewno w Anglii) zapanowała idiokracja.
  Islamiści mają defekty mózgu, ale mimo tego bywają też bardzo inteligentni.
  Mam nadzieję, że Polakowi nic się nie stanie.

 • hk043

  Oceniono 8 razy 8

  Odważny mężczyzna, brawo

 • camp.1000

  Oceniono 12 razy 6

  Zamachowiec-terrorysta bierze udział w panelu. Dlaczego taka osoba jest na zwolnieniu warunkowym? Czyżby ktoś chciał mu dać kolejną szansę?

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 5

  obejrzałam niechcący ten filmik o tym, że terroryzm nie ma koloru skóry i jednak musiałam się zaśmiać, choć ani słowa nie powiedzieliście o IRA, ETA czy RAF, czego się raczej spodziewałam,
  ale naprawdę ci muzułmanie są strasznie biedni, zawsze i wiecznie największe ofiary, nawet jako napastnicy i mordercy dalej są ofiarami dyskryminacji i niesprawiedliwości, nic tylko siąść i zapłakać nad ich niedolą...
  to byłoby zabawne, gdyby nie było tak ŚMIERTELNIE poważne
  tak na marginesie, 9/11 zrodził się w chorym islamskim umyśle, żaden prawak-oszołom-konserwatysta-nazista-supremacjonista tu nie podskoczy, to nie ta skala wynaturzenia, nie ten poziom nienawiści, nie to zaplecze finasowe

 • haniku72

  Oceniono 6 razy 4

  Pytam: dlaczego po skazaniu za terroryzm nie został deportowany? Każdy przestępca , któremu można wskazać pierwsze miejsce pobytu po za Europą powinien być do tego miejsca deportowany w ciągu 24 h po uprawomocnieniu wyroku skazującego za terroryzm. Dlaczego 7 lat płacono za pobyt tego bandyty w więzieniu. Dlaczego podatnicy składali się na jego obiady na wołowince i czystą pościel? Dlaczego sąd przychylił się do jego przedterminowego zwolnienia? DEPORTACJA.

 • olsztyniak79

  Oceniono 4 razy 4

  większość brytyjskich mediów pomija fakt, że pan Łukasz jest Polakiem. Chyba to trochę niewygodne dla Angoli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX