Katastrofa samolotu MiG-29 pod Pas喚kiem. Dwie osoby us造sza造 zarzuty

Dw鏂h by造ch pracownik闚Wojskowych Zak豉d闚 Lotniczych w Bydgoszczy us造sza這 zarzuty nara瞠nia na utrat 篡cia i nieumy郵nego spowodowanie 鄉ierci pilota samolotu MiG-29. Maszyna rozbi豉 si pod Pas喚kiem w lipcu 2018 roku.

Byli już pracownicy Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy, którzy usłyszeli zarzuty narażenia na utratę życia i nieumyślnego spowodowanie śmierci pilota samolotu MiG-29, byli odpowiedzialni za skonstruowanie specjalnego pierścienia w fotelu katapultowym, który miał umożliwić ucieczkę z myśliwca. Z doniesień RMF FM wynika, że wadliwa konstrukcja tego elementu mogła przyczynić się do śmierci pilota, który zginął w katastrofie samolotu MiG-29 pod Pasłękiem. Obaj mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów.

>>> Z wizytą w wieży kontroli lotów

Zobacz wideo

Katastrofa MiG-29 pod Pasłękiem. Pilot miał zgłaszać problemy techniczne

Przypomnijmy, że do katastrofy samolotu MiG-29 pod Pasłękiem doszło ok. godziny 2, w dniu 6 lipca 2018 roku. Zdarzenie miało miejsce podczas lotów szkolnych, w trakcie wykonywania zadania polegającego na przechwyceniu dwóch pojedynczych samolotów. Z doniesień medialnych wynika, że pilot zgłaszał problemy techniczne z maszyną, a od swojego dowództwa otrzymał rozkaz, aby się katapultować. Niestety, nie przeżył wypadku. Jego ciało znaleziono ok. 200 metrów od wraku samolotu

Wciąż nie jest pewne, co było przyczyną tragedii. Prokuratura bada także, czy za katastrofę powinien odpowiedzieć któryś z wojskowych, który odebrał samolot po remoncie. 

Wi璚ej o:
Komentarze (75)
Katastrofa samolotu MiG-29 pod Pas喚kiem. Dwie osoby us造sza造 zarzuty
Zaloguj si
 • cezar85

  Oceniono 25 razy 23

  zapewne zawini ten z Cinquecento

 • lubiedobrze

  Oceniono 24 razy 20

  "Wci捫 nie jest pewne, co by這 przyczyn tragedii." Ale winni ju s.

 • heimdallr

  Oceniono 16 razy 16

  Ten Tusk cholerny. Wci捫 ka瞠 tym biedakom l康owa.

 • justas32

  Oceniono 18 razy 16

  Pa雟two z tektury s逝膨ce do okradania go ...

 • who_cares

  Oceniono 15 razy 15

  Zaraz , zaraz - mam rozumie 瞠 ten pier軼ie dorabiano ot tak sobie bez kontroli jako軼i , bez test闚 i z materia逝 kt鏎y akurat le瘸 w k帷ie magazynu ?
  To mo瞠 lepiej nie budujmy elektrowni atomowych skoro nie ogarniamy podobnego poziomu re磨mu technologicznego.

 • bosman64

  Oceniono 15 razy 13

  Co za prokuratorska bzdura. Kogo chc gn瑿i? Robotnika kt鏎y ten pier軼ie wytoczy? Banda debili.
  Problem w tym 瞠 Polska nigdy nie mia豉 licencji na produkcje jakichkolwiek element闚 do MIG 29 ani niezb璠niej do tego dokumentacji technicznej. Kupowa mieli鄉y w ZSRR wtedy sojusznika. Tak ko鎍zy si gara穎wa partyzanta - bo musi si tak ko鎍zy . Zw豉szcza w lotnictwie, je郵i na si喚 na polecenie w豉dz ludzie musz improwizowa. Bo ma by i ju! Odpowiedzialny jest tylko i wy陰cznie MINISTER OBRONY NARODOWEJ to jego podw鏎ko.

 • ut_utah

  Oceniono 17 razy 13

  Konstruktor闚 pozywaj, ku德a pozwany powinien by personel odpowiedzialny za jako嗆 i testy tego elementu kt鏎e nie zosta造 przeprowadzone !!!

 • a.k.traper

  Oceniono 14 razy 12

  Ka盥a nowa konstrukcja w powa積ej firmie i od kt鏎ej zale篡 bezpiecze雟two ludzi przechodzi czasoch這nne badania funkcjonalne i zm璚zeniowe, w tym przypadku ju pierwsza pr鏏a powinna wykaza wadliw konstrukcj albo nieodpowiedni materia. Kto podj掖 decyzj o dopuszczeniu czego co nie mia這 prawa by u篡te, zamiast pier軼ienia, kt鏎y powinien ulec zerwaniu przy odpowiedniej sile zrobiono taki, 瞠 wytrzyma豚y szarpni璚ie wagonu z w璕lem przez lokomotyw. Kto podj掖 decyzj skutkuj帷 tragedi i zniszczeniem sprz皻u ale czy to akurat ci ludzie? W Miros豉wcu odpowiedzieli ludzie nie maj帷y wp造wu na lot, winni po鄉iertnie awansowani, to samo w Smole雟ku. Przypomnia豉 mi si wypowied doradcy Putina, kiedy genera豉 wywiadu, z lekkim u鄉iechem powiedzia, 瞠 nie obawiaj si Polski gdy Polacy nie s w stanie samodzielnie stworzy nowego czo貪u, samolotu czy okr皻u podwodnego gdy obecnie nie maj ju zaplecza in篡nieryjno - technicznego, materia堯w i urz康ze, bazuj na starszych technologiach radzieckich i chyba jest to w du瞠j mierze prawda.

 • meki_majcher

  Oceniono 15 razy 11

  Polska my郵 techniczna. Ruskie badziewie p瘯a這 i powodowa這 otwarcie spadochronu. Nasz wynalazek nie p瘯, mo積a wykorzysta ten element w innym samolocie...

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX