Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, zawiejami śnieżnymi i oblodzeniem chodników i dróg

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem. Prognozują także oblodzenie i zawieje śnieżne. Trudne warunki pogodowe będziemy obserwować na północy i południu kraju.

Z aktualnej prognozy zagrożeń meteorologicznych dostępnej na stronie internetowej pogodynka.pl wynika, że na północy kraju występuje silny wiatr. Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia wydano łącznie dla 21 powiatów znajdujących się w północnej części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Synoptycy informują, że może tam wiać wiatr o prędkości do 85 km/h.

>>> Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą

Zobacz wideo

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW prognozuje oblodzenia i zawieje śnieżne

IMGW ostrzega także przed oblodzeniem i zawiejami śnieżnymi. Z przewidywań meteorologów wynika, że w piątek 29 listopada mogą wystąpić zawieje w województwie pomorskim oraz oblodzenie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W sobotę 30 listopada oblodzenie może wystąpić na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w regionach, w których prognozuje się oblodzenie, temperatura przy gruncie może spaść w nocy nawet do -2 stopni Celsjusza. 

Więcej o: