Tragedia w Poznaniu. 8-latka śmiertelnie potrącona na zielonym świetle. Szła z mamą

8-letnia dziewczynka została potrącona na przejściu dla pieszych w Poznaniu - podało Radio Zet. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować.

Wypadek miał miejsce około godziny 15 na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Jesionowej na poznańskim Świerczewie. Według wstępnych ustaleń dziewczynka została potrącona przez samochód, kiedy razem z matką przechodziła przez przejście dla pieszych. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", matka nie odniosła obrażeń. Pomimo prób reanimacji dziewczynka zmarła.

>>> Wypadek w Poznaniu to nie pierwszy taki przypadek. Zobacz dlaczego przejścia dla pieszych nie są w Polsce bezpiecznie:

Zobacz wideo

Poznań. Wypadek na przejściu dla pieszych

Samochód wjechał na pasy, chociaż - według relacji świadków - to piesi mieli zielone światło. Na razie nie wiadomo dlaczego doszło do wypadku. Kobieta kierująca autem była trzeźwa. Na miejscu są śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (480)
Tragedia w Poznaniu. 8-latka śmiertelnie potrącona na zielonym świetle. Szła z mamą
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 108 razy 90

  Czas na konkretną walkę z piratami drogowymi, a to jest prawie 90% kierowców, tyle kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w pobliżach przejść dla pieszych. Czas na wysokie mandaty, tak by wreszcie zaczęły boleć i konsekwentne ich wystawianie. Nie ma innej drogi, nie wychowa się inaczej kierowców. Można robić kampanie, można pisać w mediach, a i tak ludzie mają to w d..., bo oni potrafią jeździć "szybko i bezpiecznie". Tylko mandaty zależne od zarobków tak by zabolało i milionera i ubogiego. Przez lata było pobłażanie, jak widać nic to nie daje, trzeba więc wziąć kierowców za mordy, taka prawda.

 • cozano

  Oceniono 81 razy 79

  Rzeź na drogach polskich, a przejściach dla pieszych zwłaszcza, trwa. Zaraz zjawią się ci, którzy odpowiedzialność za śmierć dzieciaka zwalą na pieszych.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 80 razy 70

  Każdy, kto wjeżdża na przejście dla pieszych, czy to na czerwonym, czy to omijając inny pojazd ustępujący pieszym, powinien mieć stawiany zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

 • wlkp88

  Oceniono 64 razy 58

  Kobieta była trzeźwa.To kompletnie nie rozumiem miała czerwone światło przejście dla pieszych na nim dziecko z matką i co ??? jedzie dalej .To się nazywa zabójstwo z premedytacją

 • videloca

  Oceniono 54 razy 52

  Co za tragedia!
  Jak pieszy ma poruszać się po mieście skoro nawet na zielonym nie jest bezpieczny.

 • krikrikrikri

  Oceniono 46 razy 42

  Przykro czytać takie wiadomości, serce się kraje i rodziny żal

 • maciek_klimczak

  Oceniono 39 razy 35

  Niedawno strąbiłem kobitkę kierującą dużym Volvo. Miałem zielone światło, jechałem prosto. Ona zieloną strzałkę do skrętu w prawo, wymusiła pierwszeństwo. Zrównaliśmy się na kolejnym skrzyżowaniu - popukała się w głowę. Wtedy na szczęście nikt nie ucierpiał, lecz zrozumiałem, że część ludzi traktuje zieloną strzałkę warunkową jak zielone światło dla skręcających w prawo, wcześniej myślałem, że to tylko miejskie legendy.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 37 razy 35

  Czyli wszystko w normie. Drastyczny wypadek, medialna awantura na cały kraj, tydzień spokoju, drastyczny wypadek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX