W Gorzowie Wielkopolskim nikt w nocy nie kupi alkoholu. "Brakuje miejsc na detoksie"

Radni Gorzowa Wielkopolskiego opowiedzieli się jednogłośnie za przyjęciem uchwały w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu pomiędzy godziną 23 a 6. Nowe przepisy wejdą w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Uchwała o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach 23-6 na terenie Gorzowa Wielkopolskiego została przyjęta podczas sesji Rady Miasta w środę 27 listopada. Radni opowiedzieli się za nią jednogłośnie. Nocna prohibicja będzie dotyczyła napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Oznacza to, że w nocy gorzowianie nie kupią alkoholu w sklepach, ale będą mogli to zrobić, np. w pubach czy restauracjach. 

>>> Ile wypić, żeby się nie upodlić?

Zobacz wideo

Gorzów Wielkopolski wprowadza nocną prohibicję, bo problem alkoholizmu wciąż rośnie

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że policja oraz straż miejska podejmują liczne interwencje związane z zakłócaniem porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Dzieje się to przede wszystkim w weekendy, wieczorem oraz w nocy. 

- Musimy reagować już teraz, bo problem narasta. W Gorzowie brakuje miejsc na detoksie, coraz więcej rodzin ma problem i zgłasza się do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie na dostępne w mieście terapie. Alkoholizm nie jest wyłącznie problem osoby pijącej, to tragedia całej rodziny - powiedział radny klubu Gorzów Plus Tomasz Manikowski.

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje już w kilku miastach, m.in. w Łodzi, Poznaniu i Katowicach. 

Więcej o: