Myszków. Rozpędzony potrącił 74-latkę na przejściu przed komendą. Policjant ruszył z pomocą

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych przed komendą policji. 64-letni kierowca potrącił tam 74-letnią kobietę. Świadkiem zdarzenia był policjant na służbie.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło we wtorek 27 listopada o godzinie 16. Na oznaczonym przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki, w pobliżu Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, doszło do potrącenia 74-letniej kobiety. Za kierownicą samochodu siedział 64-letni mężczyzna. 

Myszków. Policjant świadkiem potrącenia. Udzielił pierwszej pomocy

Świadkiem wypadku był sierż. sztab. Marcin Piskorski, który wykonywał czynności procesowe związane z uszkodzeniem pojazdu na policyjnym parkingu. Kiedy zobaczył, co się stało, ruszył na pomoc poszkodowanej. Zanim na miejsce przyjechało pogotowie, policjant udzielił kobiecie pierwszej pomocy. 74-latka została przetransportowana do szpitala. Policja wyjaśnia szczegóły wypadku i apeluje o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych. "Pamiętajmy, że zarówno kierujący, jak i pieszy powinien na drodze kierować się zasadą ograniczonego zaufania!" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

Więcej o: