Pogoda na weekend 30 listopada - 1 grudnia. W sobotę marznące opady deszczu i śniegu

Prognoza pogody na weekend 30 listopada - 1 grudnia. W sobotę przewidywana jest zrównoważona temperatura - w całej Polsce będzie maksymalnie od 3 do 4 stopni. Wieczorami i nad ranem czekają nas spore przymrozki.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują w sobotę duże opady deszczu i śniegu. W niedzielę będzie więcej rozpogodzeń, chociaż zapowiadane są także spore ochłodzenia.

Pogoda na sobotę 30 listopada. Dużo chmur, deszcz i śnieg w całej Polsce

W województwie podlaskim, zachodniopomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim będzie dziś około 3 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w pozostałych miejscowościach: Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie. Nad ranem i wieczorami w weekend należy spodziewać się przymrozków: temperatura spadać będzie od -2 do 0 stopni.

W sobotę w całej Polsce zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. We wszystkich regionach prognozowane są ponadto opady. Śnieg pojawi się przede wszystkim w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałych regionach deszcz lub deszcz ze śniegiem. Marznące opady mogą wywołać na drogach gołoledź zwłaszcza nad ranem i wieczorem.

Pogoda na niedzielę 1 grudnia. Dużo rozpogodzeń i słoneczna pogoda na wschodzie oraz południu

Najniższa temperatura w niedzielę zapowiadana jest w województwie świętokrzyskim, gdzie będzie maksymalnie 1 stopień. W województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim i podlaskim będzie około 2 stopni. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 3 stopni, czeka mieszkańców Gdańska, Warszawy, Bydgoszczy i Torunia.

W niedzielę duże i umiarkowane zachmurzenie zapowiadane jest w województwach opolskim, dolnośląskim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Na wschodzie i południu możliwe są większe rozpogodzenia, na południowym wschodzie nawet szanse na bezchmurne niebo. Niewielkie opady deszczu i śniegu możliwe tylko lokalnie w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: