Niedziele handlowe 2019. Czy 1 grudnia sklepy będą otwarte?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Które sklepy będą jutro otwarte? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, aby odpowiedzieć na te pytania.
Zobacz wideo

1 grudnia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że zamknięte będą zarówno supermarkety, jak i sklepy w galeriach handlowych. W dni takie jak ten możemy zrobić zakupy na stacji benzynowej, w placówce pocztowej albo w osiedlowym sklepiku, w którym w niedziele sprzedaje sam właściciel.

Niedziele handlowe. Jakie zmiany od kolejnego roku?

W 2019 roku wypadną jeszcze trzy niedziele handlowe - 15, 22 i 29 grudnia. W tym miesiącu jest ich zdecydowanie więcej, niż w pozostałych miesiącach, ponieważ w grudniu obchodzimy Boże Narodzenie. W kolejnym roku niedziel handlowych będzie niewiele, bo zaledwie siedem w ciągu 12 miesięcy. Będą to: ostatnia niedziela w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, jedna niedziela przed Wielkanocą i dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2019 rokKalendarz niedziel handlowych - 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe 2019. Czy 1 grudnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • lech40

  Oceniono 11 razy 3

  Zmieniają się inicjały osób piszących na ten sensacyjny temat. Może to oznacza, że nie ma chętnych, a pisanie na ten frapujacy temat to rodzaj kary redakcyjnej ?
  Może zróbmy quiz: kto z nich najciekawiej i najlepiej pisze o niczym ?

  Zacznijmy od analizy kolejnych "artykułów": jakie są plusy i minusy dzisiejszego? Co napisał czego nie napisał poprzednik ? Co dodał od siebie ? Czym ubarwił ? Dodał jakieś osobiste wątki na temat tych niedziel ? Pisał sjerjozno, czy z ukrytą kpiną co do tematu i czytelnika? Dodał jakąkolwiek nową treść do tematu niedziel ? Który inicjał występuje najczęściej ? itp., itd.
  Główna nagroda od czytelników: podanie adresu i skierowanie zwyciężcy do czynnego w niedzielę niehandlową dużego sklepu. Albo uruchomienie go na chwilę specjalnie dla niego...
  A może jakaś inna ?
  Może historyczna kartka żywnościowa z minionego okresu ?
  Ja wstawiam do puli nagród skan etykiety wina patykiem pisanego.

 • lusjola

  Oceniono 2 razy 2

  Dzięki Panie Redaktorze UZ, ja naprawdę myślałam , że jutro są otwarte sklepy. Ale czekam na komunikat że skończył się reżim i teraz można iść do sklepu w każdy dzień jak w cywilizowanym świecie. Pozdrawiam Pana Redaktora.

 • gordogringo

  Oceniono 4 razy 2

  Pracuję Pn-Sb i od kilkunastu lat robiłem zakupy zawsze w Niedzielę. Przez głupie zmiany, muszę robić zakupy w Sobotę popołudniu i już męczy mnie, że nie mogę kupić wszystkiego czego chcę. Dzisiaj byłem na zakupach w Carrefourze i chleba sensownego w Buczku czy Awiteksie nie było. Ser Hohlandu, szczypiorku, wołowego mięsa mielonego nie było. Robiąc zakupy przed zmianami w Niedzielę, nie spotykałem się z czymś takim.

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 2

  UZ, jak myślisz, Banaś utrzyma stanowisko?.

 • gordogringo

  Oceniono 2 razy 0

  Pra

 • wlodwoz

  Oceniono 1 raz -1

  UZ, jesteś równie beznadziejnie upierdliwy z tym tekstem, co ta ,, do niedawna, prostytutka ze swoimi reklamami.

 • socean

  Oceniono 1 raz -1

  Ja myślę, że naczelny w GW ma polewkę z komentarzy a ja też zaglądam tu tylko po to by poczytać co komentujecie. Oczywiście sam temat jest z tzw. 4 liter ale jak to w naszym kraju bywa takie środowiska jak politycy, dziennikarze i panowie w czarnych sukienkach nie zbyt wysoko oceniają poziom intelektualny statystycznego Kowalskiego więc temat choć kontrowersyjny ma jak najbardziej rację bytu. Za tydzień też tu zajrzę by poczytać wasze komentarze więc was oraz redaktora bądź redaktorkę UZ i NPK bardzo uprzejmie proszę - nie zawiedźcie mnie. :-)

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy -1

  Czy 1 grudnia UZ się opamięta!?
  Czy za tydzień znów będzie wku*wiał czytelników!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX