Pogoda na dziś - poniedziałek 2 grudnia. Wyraźny spadek temperatur i poranne przymrozki w całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 grudnia. W całej Polsce przewidywane są dziś opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie we wszystkich regionach będą one intensywne - najmniejsze opady spodziewane są tylko w województwie wielkopolskim i lubuskim.
Zobacz wideo

Pogoda w kraju będzie dziś bardzo zrównoważona. Poranne przymrozki obejmą swoim zasięgiem całą Polskę. Później temperatury wzrosną o maksymalnie 2-3 stopnie.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 3 stopni

Nad ranem przymrozki obejmą całą Polskę: temperatura nad ranem będzie wynosić od - 1 stopnia na wschodzie i południu do 0 stopni na zachodzie i północy. Temperatura w ciągu dnia maksymalnie wzrośnie o około 2-3 stopnie. Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowane jest w województwie świętokrzyskim, gdzie będzie 0 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Lublinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Olsztynie i Białymstoku. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 3 stopni, czeka mieszkańców Pomorza. Na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim będzie około 2 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 grudnia.Pogoda na dziś - poniedziałek 2 grudnia. gazeta.pl

Opady. W całej Polsce możliwy deszcz i śnieg

Synoptycy przewidują w ciągu dnia zachmurzenie duże i umiarkowane w całej Polsce. Dopiero pod wieczór od północy zaczną pojawiać się rozpogodzenia, które w nocy przesuną się także nad centralną Polskę. W większości kraju prognozowane są dziś opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu: front ten zacznie nadciągać nad nasz kraju od południa i stopniowo będzie przemieszczał się na północ i na wschód. Najmniejsze szanse na opady mają mieszkańcy województw lubuskiego i wielkopolskiego. W całej Polsce wiatr słaby, w drugiej połowie dnia wzmagający się do umiarkowanego zwłaszcza na zachodzie i w centrum.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: