Dąbrowa Górnicza. Potrącił na przejściu babcię z wnukiem, choć asystował im pracownik ze znakiem STOP

Dramatyczny wypadek w Dąbrowie Górniczej. 39-letni mężczyzna potrącił starszą kobietę i jej wnuka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, niedaleko szkoły podstawowej.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w środę 27 listopada przed godziną 8 rano. Na przejściu dla pieszych na ul. Gołonoskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 26 w Dąbrowie Górniczej potrącona została 64-letnia kobieta oraz jej 3-letni wnuk. Babci chłopca nic się nie stało, jednak dziecko doznało obrażeń głowy. Przetransportowano je do szpitala w Sosnowcu-Klimontowie.

Dąbrowa Górnicza. Babcia i wnuk zostali potrąceni niedaleko szkoły

Osobą, która spowodowała wypadek, jest 39-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego. Mężczyzna potrącił seniorkę i jej wnuka, mimo że przejście dla pieszych było oznakowane, a przechodzącej przez pasy rodzinie asystował pracownik w odblaskowym stroju ze znakiem STOP - informuje Polsat News. Policja podejrzewa, że w chwili zdarzenia kierowca był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Więcej o: