Gdask: aresztowano ksidza oskaronego o gwat na nastolatce - grozi mu do 12 lat wizienia

Prokuratura Rejonowa Gdask rdmiecie wydaa akt oskarenia przeciwko duchownemu, ktry w 2011 roku mia zmusi niepenoletni do obcowania pciowego. Za to przestpstwo grozi mczynie do 12 lat pozbawienia wolnoci.
Zobacz wideo

Jak podaje "Dziennik Bałtycki" akt oskarżenia trafił już z Prokuratury Rejonowej do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Śledczy oskarżyli 36-letniego księdza o doprowadzenie do obcowania płciowego przy użyciu przemocy.

Ksiądz oskarżony o gwałt na nastolatce został aresztowany

Sprawa dotyczy zdarzeń z 2011 roku. Wtedy też duchowny miał być wikariuszem w jednej z parafii w Gdańsku. Pokrzywdzona nastolatka miała wtedy 17 lat. Samo postępowanie rozpoczęło się dopiero w 2018 roku, kiedy pokrzywdzona kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy we wrześniu tego roku zatrzymali duchownego. Ksiądz usłyszał dwa zarzuty przestępstw dotyczących zmuszania do obcowania płciowego osoby niepełnoletniej. 36-latkowi grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Oskarżony na wniosek prokuratury został jednak tymczasowo aresztowany.