Gdańsk: aresztowano księdza oskarżonego o gwałt na nastolatce - grozi mu do 12 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście wydała akt oskarżenia przeciwko duchownemu, który w 2011 roku miał zmusić niepełnoletnią do obcowania płciowego. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie do 12 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Jak podaje "Dziennik Bałtycki" akt oskarżenia trafił już z Prokuratury Rejonowej do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Śledczy oskarżyli 36-letniego księdza o doprowadzenie do obcowania płciowego przy użyciu przemocy.

Ksiądz oskarżony o gwałt na nastolatce został aresztowany

Sprawa dotyczy zdarzeń z 2011 roku. Wtedy też duchowny miał być wikariuszem w jednej z parafii w Gdańsku. Pokrzywdzona nastolatka miała wtedy 17 lat. Samo postępowanie rozpoczęło się dopiero w 2018 roku, kiedy pokrzywdzona kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy we wrześniu tego roku zatrzymali duchownego. Ksiądz usłyszał dwa zarzuty przestępstw dotyczących zmuszania do obcowania płciowego osoby niepełnoletniej. 36-latkowi grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Oskarżony na wniosek prokuratury został jednak tymczasowo aresztowany.

Więcej o: