Dolnośląskie. Przewodniczący komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych prowadził w stanie nietrzeźwości

Przewodniczący komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych w jednej z gmin na Dolnym Śląsku, został złapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Polityk miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24 do sytuacji tej doszło wieczorem w niedzielę 24 listopada. Do kontroli drogowej został zatrzymany 56-letni mężczyzna. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. - Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało mu odebrane prawo jazdy, po czynnościach został zwolniony do domu. Przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - powiedział oficer prasowy policji w Trzebnicy Piotr Dwojak.

Dolnośląskie. Przewodniczył komisji przeciwdziałającej problemom alkoholowym - teraz został złapany na jeździe pod wpływem

Niedługo później wyszło na jaw, że kierowcą tym był przewodniczący gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Miliczu. Dariusz Duszyński po tym zdarzeniu opublikował oświadczenie, w którym przeprasza za swoje zachowanie:

Pełen żalu, a przede wszystkim wstydu informuję, że wczoraj w Żmigrodzie odebrano mi prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Rezygnuję ze wszystkich funkcji publicznych i oddaję się do dyspozycji Burmistrza Gminy Milicz. Żadnym usprawiedliwieniem nie jest dla mnie fakt, że alkohol spożywałem dzień wcześniej i że nie miałem poczucia nietrzeźwości. Żałuję, wstydzę się; zawiodłem wielu ludzi, którzy mi ufali. Wyciągnąłem wnioski.

Jak przekazał sekretarz gminy Milicz Dariusz Moczulski władze miejscowości czekają na wyniki postępowania policyjnego - po ich otrzymaniu podjęte zostaną dalsze decyzje. - Do zdarzenia doszło w niedzielę, poza godzinami pracy. Taka postawa na pewno jednak zasługuje na potępienie - dodał.

Jak podaje "Wyborcza" zatrzymany jest znanym politykiem w Miliczu. W 2017 roku zorganizował protest przeciwko reformie sądownictwa przygotowaną przez Prawo i Sprawiedliwość, a która objęła nie tylko sądy powszechne, ale też Sąd Najwyższy i Krajową Radę Sądownictwa.

Więcej o: