Pogoda. W weekend nastąpi ochłodzenie. IMGW prognozuje minusowe temperatury i śnieg

Deszcz i duże zachmurzenie będą normą w ciągu kolejnych kilku dni. Synoptycy z IMGW prognozują jednak, że już w najbliższy weekend może spaść śnieg. Te pierwsze białe opady nie utrzymają się natomiast długo.

Pogodę w Polsce kształtują obecnie wyż Quincy z zachodniej Rosji oraz niż Mario, którego centrum znajduje się w Irlandii. IMGW informuje, że w środę 27 października zaczęło napływać do nas cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze znad południowego zachodu, co skutkuje wzrostem temperatury, ale także rosnącym zachmurzeniem i liczbą opadów. Termometry wskażą dziś maksymalnie od 11 stopni we Wrocławiu do 2 stopni w Suwałkach. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się aż do weekendu. Pod koniec tygodnia odczujemy jednak zmianę.

>>> Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Zobacz wideo

Prognoza pogody. W sobotę spadnie śnieg. Podobne warunki w niedzielę i poniedziałek

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że sobotę 30 listopada możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu niemal w całej Polsce - od Suwałk poprzez Warszawę, Toruń, Poznań i Gorzów Wielkopolski aż na południe, do Jeleniej Góry, Zakopanego i Przemyśla. Tego dnia w przeważającej części kraju temperatura będzie jednak dodatnia (od 4 stopni w Koszalinie do 0 stopni w Zakopanem), co spowoduje, że śnieg momentalnie się stopi.

Ochłodzenie nastąpi w niedzielę. "Na północy, w centrum oraz w górach padać będzie przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg, jedynie na południu występować będą opady deszczu. W nocy z soboty na niedzielę na północy temperatura minimalna spadnie do -2 stopni, natomiast w dzień najcieplej będzie na południu, do 6 stopni" - czytamy w komunikacie IMGW. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem prognozowane są także na poniedziałek. Tego dnia poprószy w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach. 

Więcej o: