Lublin. Patrzyła w telefon i pewnie weszła na pasy. Policja udostępniła nagranie z potrącenia

Lublin. Policjanci udostępnili nagranie z monitoringu miejskiego pokazujące moment potrącenia kobiety, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze apelują do kierowców i pieszych o stosowanie się do zasad ruchu drogowego.

We wtorek 26 listopada przed godziną 20 do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszej na pasach. Do wypadku doszło przy ulicy Lwowskiej na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych.

Piesza potrącona na pasach w Lublinie. Policja ukarała kierowcę mandatem w wysokości 500 zł

Na nagraniu widać kobietę, która wchodzi na pasy. Samochód osobowy jadący w kierunku al. Andersa nie zwalnia przed przejściem, co doprowadziło do potrącenia kobiety. Poszkodowana, chcąc uciec przed samochodem, dodatkowo zaczęła biec w kierunku, w którym zjechał także kierowca auta.

Zobacz wideo

Kobieta na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na koniec komunikatu policja przypomniała, że zarówno piesi, jak i kierowcy muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. "Nagranie pokazuje również, że piesza nie rozejrzała się przed wejściem na przejście. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów" - czytamy w oświadczeniu KMP w Lublinie.

Więcej o: