Pogoda na dziś - piątek 29 listopada. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Pogoda na dziś - piątek 29 listopada. Deszcz i wiatr będą dziś najbardziej dawać się we znaki mieszkańcom zachodnich i północnych województw. Po południu nad Polskę zacznie nadciągać coraz więcej chmur.
Zobacz wideo

Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców południowej Polski. Tam termometry pokażą około 10-11 stopni.

Temperatura. W nocy termometry pokażą zaledwie 1-3 stopnie

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w województwie podlaskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim, gdzie będzie około 8 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Warszawie i Kielcach. Najcieplejszy dzień czeka z kolei mieszkańców Podkarpacia - tam maksymalnie 11 stopni. W pozostałych regionach ma być 10 stopni. W nocy termometry w całym kraju pokażą od 1 do 3 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 29 listopada.Pogoda na dziś - piątek 29 listopada. gazeta.pl

Opady. Będzie dziś mocno wiać w zachodniej i północnej Polsce

Rano duże zachmurzenie pojawi się w północno-zachodniej i centralnej Polsce. W ciągu dnia pochmurny front zacznie przesuwać się na południe oraz południowy wschód. Pod wieczór duże zachmurzenie będzie już obserwowane w całym kraju. Deszcz zapowiadany jest w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Lublinie i Rzeszowie. Na Pomorzu pod wieczór pojawić się mogą również opady deszczu ze śniegiem. Uczucie chłodu wzmagać będzie silny wiatr, który zapowiadany jest przede wszystkim w zachodniej i północnej Polsce. W ciągu dnia w tych regionach może wiać w porywach do 70-75 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach wiatr będzie umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: