Turek. Pożar zakładu produkującego meble. Na miejscu wszystkie jednostki straży z powiatu

W nocy na terenie zakładu produkcyjnego meble w Turku w województwie wielkopolskim wybuchł pożar. Strażakom udało się ewakuować wszystkich pracowników. Straty firmy mogą sięgać kilki milionów złotych.

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru zakładu produkcyjnego znajdującego się przy ulicy Górniczej w Turku w Wielkopolsce. Zgłoszenie dotyczące wybuchu ognia wpłynęło do służb ratunkowych przed godziną 2 w nocy.

Ogromny pożar zakładu produkcyjnego w Turku: straty mogą sięgnąć kilku milionów złotych

Ogień błyskawicznie zajął halę produkcyjno-magazynową. Na miejsce skierowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej z powiatu tureckiego - ponad 40 zastępów. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele powiatowego centrum zarządzania kryzysowego.

 

Jak podaje portal iturek.pl strażacy ewakuowali ponad 80 osób - pracowników zakładu oraz mieszkańców sąsiedniego bloku. Na razie służby nie informują o osobach poszkodowanych w tym zdarzeniu. Dodatkowa ewakuacja konieczna była nie tylko ze względu na ogień, ale też ryzyko uwolnienia materiałów chemicznych, które wykorzystywane były w produkcji mebli.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. O godzinie szóstej pożar został już opanowany, obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Ogień objął całą halę, przez co budynek został niemal całkowicie zniszczony. Działająca od 1991 roku firma ProfiM jest jednym z największych w powiecie producentów mebli. Zakład w Turku miesięcznie wytwarzał około 120 tysięcy mebli biurowych. Straty mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

>> Praca strażaków jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców każdego kraju. Jak się okazuje, z roku na rok w Polsce jest coraz mniej chętnych osób do pracy na tym stanowisku: "Brakuje chętnych do pracy. Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu">>

Zobacz wideo
Więcej o: