Turek. Pożar zakładu produkującego meble. Na miejscu wszystkie jednostki straży z powiatu

W nocy na terenie zakładu produkcyjnego meble w Turku w województwie wielkopolskim wybuchł pożar. Strażakom udało się ewakuować wszystkich pracowników. Straty firmy mogą sięgać kilki milionów złotych.

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru zakładu produkcyjnego znajdującego się przy ulicy Górniczej w Turku w Wielkopolsce. Zgłoszenie dotyczące wybuchu ognia wpłynęło do służb ratunkowych przed godziną 2 w nocy.

Ogromny pożar zakładu produkcyjnego w Turku: straty mogą sięgnąć kilku milionów złotych

Ogień błyskawicznie zajął halę produkcyjno-magazynową. Na miejsce skierowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej z powiatu tureckiego - ponad 40 zastępów. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele powiatowego centrum zarządzania kryzysowego.

 

Jak podaje portal iturek.pl strażacy ewakuowali ponad 80 osób - pracowników zakładu oraz mieszkańców sąsiedniego bloku. Na razie służby nie informują o osobach poszkodowanych w tym zdarzeniu. Dodatkowa ewakuacja konieczna była nie tylko ze względu na ogień, ale też ryzyko uwolnienia materiałów chemicznych, które wykorzystywane były w produkcji mebli.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. O godzinie szóstej pożar został już opanowany, obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Ogień objął całą halę, przez co budynek został niemal całkowicie zniszczony. Działająca od 1991 roku firma ProfiM jest jednym z największych w powiecie producentów mebli. Zakład w Turku miesięcznie wytwarzał około 120 tysięcy mebli biurowych. Straty mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

>> Praca strażaków jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców każdego kraju. Jak się okazuje, z roku na rok w Polsce jest coraz mniej chętnych osób do pracy na tym stanowisku: "Brakuje chętnych do pracy. Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu">>

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (9)
Turek. Pożar zakładu produkującego meble. Na miejscu wszystkie jednostki straży z powiatu
Zaloguj się
 • Misue Tanaka

  Oceniono 9 razy 5

  To jakieś monstrum nie zakład!.Sto dwadzieścia tysięcy mebli biurowych miesięcznie cud normalnie.Chyba mowa o ołówkach.

 • milka1st

  Oceniono 3 razy 3

  Przykra wiadomość , naprawdę dobre fotele tam robią. Mam nadzieję że się szybko wygrzebią , trzymam kciuki Profim!

 • supermarjan

  Oceniono 4 razy 0

  "— Co to, Goldberg się spalił? — zapytał Baum.
  — Tak, zrobił sobie bilans. Mądry chłop, zrobi miliony.
  — Albo skończy w kryminale.
  — Głupie słowo! — żachnął się niecierpliwie Moryc. — Ty sobie takie rzeczy gadaj w Berlinie, w Paryżu, w Warszawie, ale w Łodzi nie gadaj. To nieprzyjemne słowa, nam oszczędź ich."

 • juma07

  Oceniono 1 raz -1

  Meble za miliony, a hala z blachy warstwowej... i szkielet stalowy.. tanio... taniooo i w przypadku pożaru dużeeeee straty. " Oszczędności"

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy -2

  Podobno spalilo sie archiwum a w nim wszystkie umowy o prace....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX