IMGW ostrzega przed trudną sytuacją na drogach. Przez mgłę widoczność może spaść do 50 m

Trudna sytuacja na drogach o poranku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mgłą, która występuje w aż dziesięciu województwach.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. Obowiązują one na terenie województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, a także w części województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

>>> Jak polskie miasta (nie) radzą sobie ze smogiem

Zobacz wideo

Pogoda. Ostrzeżenia dla kierowców. Przez mgłę widoczność może spaść do 50 m

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że ze względu na gęstą mgłę widoczność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie ostrzeżenia meteorologiczne będą obowiązywać do godziny 8, na Mazowszu i Lubelszczyźnie do 9, na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu do 10, a na Warmii, Mazurach i Podlasiu - do godziny 11.

Ostrzeżenie IMGW przed gęstą mgłą są szczególnie istotne dla kierowców. W środę rano powinni oni zachować szczególną ostrożność. Synoptycy prognozują, że gęsta mgła może wystąpić także w czwartek - w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Więcej o:
Komentarze (6)
IMGW ostrzega przed trudną sytuacją na drogach. Przez mgłę widoczność może spaść do 50 m
Zaloguj się
 • t_uptus

  0

  A po co suwerenowi widoczność...

 • fila-1

  Oceniono 2 razy 0

  W życiu nie widziałem na nizinach mgły ograniczającej widzialność do 50 m. Wiem co mówię, bo pracowałem jako obserwator na stacjach meteo. Taka mgła się zdarza w Karkonoszach i wtedy ciężko gdziekolwiek trafić. Przy widzialności 50 m nikt nie odważyłby się jechać samochodem bo to w zasadzie jest niewykonalne. Nawet poruszanie się pieszo jest bardzo trudne i możliwe jest tylko w dobrze znanym terenie.
  Na zdjęciu jest Most Grunwaldzki we Wrocławiu a tu widzialność sięga 10 km, więc po raz kolejny prognozy się nie sprawdziły.

 • locke314

  0

  I będą przeboje na drogach, ponieważ :
  -mamy durnowate przepisy regulujące używanie świateł
  -większość kierowców i tak ich nie zna
  -brak wyobraźni skutkujący jadą z zapalonymi robaczkami świętojańskimi I żadnego oświetlenia z tyłu

  Ale potem "przyczyną wypadku była nadmierna prędkość" oczywiście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX