Wielkopolska. Kolejne utrudnienia w PKP. Przyczyną zerwana sieć trakcyjna

To nie jest szczęśliwy dzień dla kolei. Po paraliżu komunikacyjnym na dworcu Poznań Główny doszło do kolejnej awarii w Wielkopolsce. Z powodu zerwanej sieci trakcyjnej na linii kolejowej E59 nie jeżdżą pociągi między Starym Bojanowem a Lipnem koło Leszna.

Wciąż nie wiadomo, co spowodowało awarię sieci trakcyjnej. Na miejsce wysłano ekipy techniczne, które zbadają sytuację. Następnie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym uruchomieniu komunikacji zastępczej. 

Na stronie internetowej "Portal Pasażera" widnieje komunikat, z którego wynika, że utrudnienia pociągów na stacji Stare Bojanowo związane są z awarią sieci trakcyjnej oraz "przyczynami związanymi z realizacją inwestycji".

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Zobacz wideo

Utrudnienia w PKP. O poranku stanęły wszystkie pociągi na dworcu w Poznaniu

Przypomnijmy, że w nocy z 25 na 26 listopada doszło do awarii, która sparaliżowała ruch kolejowy w okolicach Poznania. Doszło do usterki urządzeń sterowania ruchem na dworcu Poznań Główny, przez co problem miały tysiące pasażerów kolei. Usuwanie awarii zajęło ekipie technicznej z zewnętrznej firmy prawie 7 godzin. 

Rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK Radosław Śledziński tłumaczył, że powody wystąpienia usterki mogą być różne.

- To mogą być działania czynników zewnętrznych, to mogą być sytuacje, kiedy na przykład na przejeździe kolejowo-drogowym kierowca wjeżdża już w nieodpowiednim momencie i narusza jeden z elementów tego systemu - mówił Śledziński.

Więcej o: