Wysyłali kobiety na "tournee" po Francji. CBŚP zatrzymało cztery osoby

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby podejrzewane o udział w zorganizowanej grupie, która czerpała korzyści z cudzego nierządu. Miały one werbować Polki i Ukrainki i wysyłać je na tzw. turnee do Francji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzonych zostało kilkaset kobiet.
Zobacz wideo

CBŚP zatrzymało cztery osoby podejrzane o wysyłanie kobiet narodowości polskiej i ukraińskiej na tzw. tournee do Francji. Trzy z zatrzymanych osób to kobiety. Grupa, w skład której wchodzili Polacy i Ukraińcy, mogła zarobić na cudzym nierządzie ponad 3,8 mln zł. 

CBŚ zabezpieczyło mienie warte ok. 5 mln zł. Telefony i komputery trafiły do analizy

CBŚP prowadziło działania w tej sprawie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Po zatrzymaniu czterech osób przeszukano ich mieszkania i zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery i telefony komórkowe, które są poddawane badaniom. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie warte około 5 mln zł.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do lubelskiej prokuratury. Przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Jedna z zatrzymanych, Katarzyna J., usłyszała także zarzut kierowania tą grupą. CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. 

Więcej o: