Tatry. Śmiertelny wypadek w górach. Turysta wyszedł w nocy z namiotu i już nie wrócił

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do turysty, który spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej. Po przyjeździe na miejsce ratownicy odnaleźli ciało poszkodowanego.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM, do wypadku doszło w nocy w poniedziałek 25 listopada. Jak się okazuje, mężczyzna razem z kolegą biwakowali w rejonie szlaku na szczycie Kazalnicy. W nocy turysta wyszedł z namiotu i już do niego nie wrócił. Wtedy pomoc wezwał jego znajomy. Według ustaleń ratowników mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł w kilkusetmetrową przepaść.

Turysta spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej. TOPR ostrzega przed oblodzeniami w Tatrach

Zgodnie z aktualnym komunikatem turystycznym TPN powyżej 1600 metrów n. p. m. w Tatrach panują zimowe warunki. Na szlakach zalega śnieg oraz występują silne oblodzenia. W niższych partiach gór trzeba liczyć się z błotem, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej, na Śnieżce nad Reglami i koło Kościeliska.

Na części szlaków zalegają gałęzie lub pojedyncze drzewa powalone przez wiatr. Turyści przestrzegani są także przed osuwającymi się skałami lub spadającymi kamieniami w miejscach, gdzie zbocze jest wyjątkowo strome. Dodatkowo na jutro IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnych porywów wiatru w Tatrach.

W weekend doszło też do pierwszej w tym sezonie lawiny w Tatrach. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna turystka. Przed wyjściem w góry warto sprawdzać między innymi komunikaty pogodowe pojawiające się na stronie pogoda.topr.pl czy tpn.pl. W Tatrach od kilku dni obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego - aktualne informacje na ten temat publikowane są na stronie lawiny.topr.pl. 

Więcej o: