Szczecin: zasypano basen, w którym zginęło dwóch nastoletnich chłopców

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zadecydowała o zasypaniu gruzem i ziemią nieużywanego basenu przeciwpożarowego. Decyzja została podjęta po tragicznym wypadku, w którym zginęło dwóch chłopców.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24 po tym zdarzeniu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie postanowiła zabezpieczyć basen i zasypać go gruzem i ziemią. - Docierają do nas sygnały, że cały czas pojawiają się tam osoby, często nieletnie, które są zainteresowane tą tragedią - wytłumaczyła rzeczniczka pogotowia Paulina Targaszewska. Docelowo basen ma całkowicie zniknąć z tego terenu. Na miejscu powstanie stacja pogotowia.

Szczecin: zasypano basen, w którym utopiło się dwóch nastoletnich chłopców

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przejęła tereny, na których znajduje się basen w połowie października tego roku. Wcześniej grunty podzielone były pomiędzy gminę a Urząd Marszałkowski. 18 listopada WSPR wystąpiła do miasta z prośbą o wyrażenie zgody na likwidację starych budynków, w tym basenu. - Do tej pory niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, jednak wierzę, że ta odpowiedź będzie pozytywna - wyznała rzeczniczka pogotowia. Basen został zasypany mimo braku zgody urzędu. Dyrekcja chciała w ten sposób uniknąć kolejnej tragedii.

We wtorek 19 listopada dwóch nastoletnich chłopców wpadło do wody basenu przeciwpożarowego znajdującego się na terenie starego złomowiska w Szczecinie. Mimo pomocy ratowników medycznych oraz kilkugodzinnej walki lekarzy w szpitalu, nie udało się uratować życia 12- i 13-letnich chłopców.

Poszkodowani chłopcy byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. W dniu zdarzenia nastolatkowie uciekli z ośrodka, o czym wychowawcy poinformowali policję. Śledztwo w sprawie śmierci chłopców prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez opiekunów. Śledczy sprawdzą również, czy teren na którym znajduje się basen był odpowiednio zabezpieczony.

Więcej o:
Komentarze (33)
Szczecin: zasypano basen, w którym zginęło dwóch nastoletnich chłopców
Zaloguj się
 • weedy.lea

  Oceniono 23 razy 23

  Chciałam tylko nieśmiało zauważyć, że ofiary to nie były nieświadome 2 letnie dzieci, ale nastolatki.
  Zasypanie lub szczelne ogrodzenie 4 metrowym murem wszystkich basenów, stawów, jezior mórz, oceanów, oczek wodnych i co większych kałuż nie jest rozwiązaniem. Szukanie winnych którzy nie dopilnowali 3 wagarujących nastolatków też nie ma większego sensu.
  Po prostu na ludzką głupotę czasami rady nie ma...

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 18 razy 12

  Za chwile Baltyk zasypia i jeziora mazurskie, bo tam tez sie ludzie topia.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 17 razy 7

  "Decyzja została podjęta po tragicznym wypadku, w którym..."
  Nasz narodowy standard

 • hipokryzja

  Oceniono 15 razy 7

  Polska w pigułce - naprawić coś dopiero jak zginą ludzie.

 • jozbieszczad

  Oceniono 11 razy 5

  Zasypac Morze Śródziemne.
  Tam zginęło setki tysięcy osób.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 11 razy 5

  Nie można było tego prawidłowo zabezpieczyć, zamiast od razu niszczyć? Basen zasypany gruzem jest teraz bezużyteczny.

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 4

  Ile jeszcze te niezasypane morza i oceany pochłoną ludzkich żyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX