Poznań Główny. Paraliż komunikacyjny na kolei. Pociągi mają kilka godzin opóźnienia

Na dworcu Poznań Główny doszło do poważnej awarii systemu sterowania ruchem. Z tego powodu pociągi nie dojeżdżają do Poznania. Jak informuje PKP usterka została naprawiona tuż przed godziną 9. Utrudnienia potrwają jednak jeszcze kilka godzin.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM system sterowania ruchem na poznańskim dworcu zepsuł się około godziny 2 w nocy. Od razu wezwany został specjalistyczny serwis, który próbuje jak najszybciej naprawić awarię. Usterka usunięta została przed godziną 9, jednak utrudnienia w kursowaniu pociągów mogą potrwać jeszcze kilka godzin. 

Poznań Główny. Awaria systemu i kilkugodzinne opóźnienia pociągów

Opóźnienia dotyczą głównie pociągów regionalnych, dojeżdżających normalnie do centrum Poznania. Teraz zatrzymują się one tylko na stacjach w Luboniu, Kiekrzu, Starołęce i Górczynie. Skierowane zostały tam autobusy zastępcze, którymi można jechać dalej na podstawie biletu kolejowego.

Opóźnienia mają również pociągi dalekobieżne, które kierowane są objazdem przez Poznań-Franowo. Skład z Bielska-Białej do Gdyni ma już 247 minut opóźnienia, a pociąg kursujący między Warszawą a Świnoujściem jest spóźniony o 359 minut. Powyżej 100 minut opóźnione są także składy kursujące na trasach Wągrowiec-Poznań Główny, Bydgoszcz-Bielsko-Biała, Kalisz-Poznań oraz Czempiń-Poznań. Informacje na ten temat aktualizowane są na bieżąco na stronie PKP Intercity. 

Opóźnienia pociągów, których trasy przebiegały przez stację Poznań Główny.Opóźnienia pociągów, których trasy przebiegały przez stację Poznań Główny. fot. infopasazer.intercity.pl/

Jak podaje "Wyborcza" na zmodernizowanej stacji Poznań Główny system sterowania ruchem jest w pełni skomputeryzowany (wcześniej ruchem pociągów kierowało osiem starych nastawni). Gdy dochodzi do awarii, pracownicy nie są w stanie pokierować pociągami, a cały ruch musi zostać wstrzymany.

Więcej o: