Pogoda na dziś - środa 27 listopada. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu

Pogoda na dziś - środa 27 listopada. Nad ranem i wieczorem na północy i północnym-wschodzie Polski pojawią się gęste mgły. W pięciu województwach dodatkowo zapowiadane są przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują na dziś temperaturę maksymalną od 3 do 10 stopni. Noc będzie trochę cieplejsza: w żadnym regionie nie przewidywane są przymrozki.

Temperatura. Najcieplejszy dzień na południu kraju

Najniższa temperatura zapowiadana jest w środę w województwie Podlaskim, gdzie będzie około 3 stopni oraz na Warmii - tam 4 stopnie. Na najcieplejszy dzień mogą liczyć mieszkańcy województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i podkarpackiego, gdzie będzie 10 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Krakowie i Zielonej Górze. W pozostałych regionach od 6 do 8 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na Suwalszczyźnie i 7 stopni na Pomorzu.

Pogoda na dziś - środa 27 listopada.Pogoda na dziś - środa 27 listopada. gazeta.pl

Opady. W pięciu województwach pojawią się dziś opady deszczu

Synoptycy prognozują w dzień zachmurzenie duże i umiarkowane. Więcej szans na słońce mają jedynie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Przelotne opady deszczu pojawią się dziś lokalnie w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i podlaskim. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach nad ranem i w nocy zapowiadane są mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Wiatr na początku słaby, później wzmagający się do umiarkowanego.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Silne porywy wiatru w górach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach podkarpackim i małopolskim. W rejonach podgórskich może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: