Okradały na tzw. "legendę". Jedną z pokrzywdzonych jest 99-letnia, niewidoma lublinianka

Za kradzież pieniędzy na tzw. legendę odpowiadać będą 3 mieszkanki Warszawy w wieku od 33 do 59 lat. Kobiety podając się za członków rodziny lub pracowników różnych instytucji podstępnie wchodziły do domów starszych osób i wykorzystując ich nieuwagę kradły pieniądze. Jedną z pokrzywdzonych była 99-letnia, niewidoma lublinianka. Kobieta straciła oszczędności swojego życia. Łącznie 18 tys. złotych.

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze analizując podobne zdarzenia ustalili, że trzy mieszkanki Warszawy na swoim koncie mogą mieć kradzieże na tzw. legendę. Kobiety odwiedzając starsze osoby przedstawiała się za członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji. Najczęściej jedna z kobiet podczas rozmowy odwracała uwagę pokrzywdzonego. W tym czasie pozostałe wchodziła do mieszkania i przeszukiwała szafki.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymane kobiety w wieku 33, 38 i 59 lat na swoim koncie mają trzy kradzieże. W jednym z przypadków ich ofiarą padła 99-letnia niewidoma, mieszkanka Lublina. Pokrzywdzona wpuściła do swojego mieszkania podejrzane kobiety, które przedstawiły się jako członkowie jej rodziny. Podczas pobytu w mieszkaniu złodziejki swobodnie przeszukały wszystkie pokoje. W jednej z szafek znalazły oszczędności życia 99-latki. Łupem złodziejek padło 18 tys. złotych.

Mieszkanki Warszawy usłyszały już trzy zarzuty. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 10 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia

Więcej o: