Andrzej Duda pogratulował zwyciężczyni Eurowizji Junior. Kurski chwali się oglądalnością TVP

Prezydent Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa Wiktorii "Viki" Gabor, reprezentantce Polski, która w niedzielę zdobyła pierwsze miejsce w Eurowizji Junior. Sukces ogłosił także prezes TVP, która wydarzenie współorganizowała i transmitowała. Jacek Kurski, który pochwalił się wysoką oglądalnością podczas finału konkursu.

"Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii "Viki" Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po zwycięstwie młodej piosenkarki w międzynarodowym konkursie Eurowizja Junior 2019. 

Czytaj więcej: Eurowizja Junior. Polska wygrała po raz drugi z rzędu. To pierwszy taki przypadek w historii!

Eurowizja Junior. Andrzej Duda cieszy się z wygranej Viki Gabor

Finał Eurowizji Junior zorganizowano w gliwickiej Arenie. Brali w nim udział reprezentanci 19 krajów, a Wiktoria Gabor zyskała uznanie jury i telewidzów utworem "Superhero". Andrzej Duda, składając gratulacje, przypomniał, że sukces Gabor to jednocześnie drugie z rzędu zwycięstwo Polski w historii konkursu. W ubiegłym roku triumfatorką została Roksana Węgiel. "Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super!" - zaznaczył Duda.

 

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski pochwalił się z kolei "oszałamiającym" wynikiem oglądalności podczas występu Gabor i zamieścił na Twitterze obrazujący go wykres.

"24.11.17 oszałamiające wyniki oglądalności Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. W czasie występu Viki Gabor TVP1+TVP Polonia+TVP ABC w piku 5,53 mln!" - napisał.

Eurowizja Junior jest organizowana od 2003 roku. 

Więcej o:
Komentarze (107)
Andrzej Duda pogratulował zwyciężczyni Eurowizji Junior. Kurski chwali się oglądalnością TVP
Zaloguj się
 • bardzozimnylk

  Oceniono 32 razy 22

  Niedługo otworzę drzwi od lodówki lub klapę od kibla i też wyskoczy maliniak. Strach się bać, wszędzie maliniak a do wyborów jeszcze pół roku

 • lblblblb

  Oceniono 14 razy 14

  A inni prezydenci spotykają się w tym czasie z wielkimi tego świata i rozstrzygają o losach planety..
  Ale łatwiej jest pełnić rolę pałacowego pajaca.

 • chlopzlasu

  Oceniono 22 razy 12

  Czy wyobrażacie sobie, że prezydent USA gratuluje komuś wygrania obciachowego teleturnieju? Duduś. Mistrz obciachu.

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 19 razy 11

  Maliniak chwali się sukcesami sportowymi wręcza oznaczenia dla swojego szoł wyborczego .Widać ilu kibiców go kocha było na wręczeniu tych oznaczeń .A KURSKI chwali się oglądalnoscią a jedynym jego sukcesem i maliniaka był upadek Żyły .Amen tyla na dzisiaj słowa bożego pisuaru ???

 • 600ps

  Oceniono 20 razy 10

  Kurski sam ustalil ile widzów ogladalo festiwal to jest typowa pisowska metoda na budowanie swojej kariery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX