Andrzej Duda pogratulował zwyciężczyni Eurowizji Junior. Kurski chwali się oglądalnością TVP

Prezydent Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa Wiktorii "Viki" Gabor, reprezentantce Polski, która w niedzielę zdobyła pierwsze miejsce w Eurowizji Junior. Sukces ogłosił także prezes TVP, która wydarzenie współorganizowała i transmitowała. Jacek Kurski, który pochwalił się wysoką oglądalnością podczas finału konkursu.

"Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii "Viki" Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po zwycięstwie młodej piosenkarki w międzynarodowym konkursie Eurowizja Junior 2019. 

Czytaj więcej: Eurowizja Junior. Polska wygrała po raz drugi z rzędu. To pierwszy taki przypadek w historii!

Eurowizja Junior. Andrzej Duda cieszy się z wygranej Viki Gabor

Finał Eurowizji Junior zorganizowano w gliwickiej Arenie. Brali w nim udział reprezentanci 19 krajów, a Wiktoria Gabor zyskała uznanie jury i telewidzów utworem "Superhero". Andrzej Duda, składając gratulacje, przypomniał, że sukces Gabor to jednocześnie drugie z rzędu zwycięstwo Polski w historii konkursu. W ubiegłym roku triumfatorką została Roksana Węgiel. "Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super!" - zaznaczył Duda.

 

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski pochwalił się z kolei "oszałamiającym" wynikiem oglądalności podczas występu Gabor i zamieścił na Twitterze obrazujący go wykres.

"24.11.17 oszałamiające wyniki oglądalności Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. W czasie występu Viki Gabor TVP1+TVP Polonia+TVP ABC w piku 5,53 mln!" - napisał.

Eurowizja Junior jest organizowana od 2003 roku. 

Więcej o: