Kęty. Starsze małżeństwo potrącone pod kościołem. 72-latka jest ciężko ranna

Na przejściu dla pieszych w Kętach (woj. małopolskie) doszło do potrącenia starszego małżeństwa. 72-letnia kobieta w stanie zagrażającym życiu trafila do szpitala. Ranny został również jej mąż. Sprawczynią wypadku była 20-latka.

Do wypadku doszło w niedzielę przed południem na przejściu dla pieszych przy ulicy Mickiewicza w Kętach, na wysokości kościoła pw. św. Katarzyny i Małgorzaty. 20-letnia kobieta kierująca volkswagenem potrąciła starsze małżeństwo, które przechodziło przez pasy.

Kęty. Starsze małżeństwo potrącone przez 20-latkę

72-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Jej mąż jest lżej ranny. Ma jedynie potłuczenia, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

- przekazała w rozmowie z Gazeta.pl, asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka policji w Oświęcimiu. Jak dodała, kierująca volkswagenem 20-latka była trzeźwa. To mieszkanka gminy Kęty. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będzie wyjaśniała policja. 

72-latka w chwili przewożenia do szpitala była nieprzytomna. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że musiała być natychmiast operowana.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne:

Zobacz wideo
Więcej o: