Pasażerowie LOT skarżyli się na "chaos i brak informacji". Samolot ze Sri Lanki w końcu wystartował

Pasażerowie LOT-u w sobotę utknęli na Sri Lance ze względu na problemy z Boeingiem 787, którym mieli wrócić do Warszawy. Jeden z pasażerów narzekał na chaos i brak informacji ze strony LOT. Tuż po doniesieniach na ten temat linie poinformowały, że samolot jest gotowy do wylotu. Po godzinie 15 czasu polskiego pasażerowie wylecieli z Sri Lanki do Polski.

Samolot Boeing 787 Dreamliner linii PLL LOT miał wylecieć z Kolombo, stolicy Sri Lanki, w sobotę o 8.05 czasu lokalnego. Pojawiły się jednak problemy z działaniem jednego z zaworów silnika, dlatego zdecydowano o przyjrzeniu się maszynie.

W związku z awarią w Kolombo utknęło 232 pasażerów i 15 członków załogi i zgodnie z zapowiedziami mieli oni wylecieć w niedzielę 24 listopada ze Sri Lanki. Umieszczono ich w hotelach, gdzie czekają na wylot. Jeden z pasażerów w niedzielę około godziny 12 skontaktował się z serwisem polsatnews.pl, utyskując na to, że linie lotnicze nie informują klientów o aktualnej sytuacji oraz kiedy wrócą do Polski:

Dalej nic, jesteśmy w hotelu. Kompletny brak informacji, ogólny chaos.

>>> Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o opóźnieniach startu samolotów, a baliście się zapytać:

Zobacz wideo

Rzecznik PLL LOT: Wylecą niedługo, są już na lotnisku

Komentując doniesienia polsatnews.pl, p.o. rzecznika prasowego PLL LOT Michał Czernicki przekazał Gazeta.pl, że samolot przeszedł już testy techniczne i maszyna jest gotowa na przyjęcie pasażerów na pokład.

Nasi pracownicy i lokalni przedstawiciele LOT, skontaktowali się ze wszystkimi pasażerami w hotelach. W tym momencie podróżni już dojechali na lotnisko i są w trakcie odprawy biletowo-bagażowej. Gdy tylko dopełnione zostaną wszystkie formalności przez pasażerów samolot wystartuje w rejs do Warszawy. Nie powinno to potrwać dłużej niż ok. półtorej godziny

- powiedział.

Po godzinie 15 linie lotnicze zaktualizowały informację, przekazując, że pasażerowie wylecieli już ze Sri Lanki do Polski.

Uprzejmie informuję, że kilka minut temu, a więc o godz. 19.52 czasu lankijskiego, samolot nr rejsu LO 70 wystartował

- poinformował rzecznik LOT Michał Czernicki w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Więcej o:
Komentarze (180)
Pasażerowie LOT skarżyli się na "chaos i brak informacji". Samolot ze Sri Lanki w końcu wystartował
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 32 razy 26

  nie latam LOTem, nawet nie patrzę na ich połączenia. To drugie pisPKP. Tam, gdzie pisiory z nadania partyjnego, ich krewni i znajomi - nic nie działa, same wtopy. Brak kompetencji do zarządzania czymkolwiek, brak doświadczonych ludzi, bo nie wytrzymali pis-patologii w firmach i bezczelnie obsadzanych synekur. Swoje pazerne pis-łapy wsadzają nawet do prywatnych firm (np. żona kurskiego z tvp była/jest w zarządzie netii przejętej zresztą przez Solorza ;D) .
  Nie, jak tylko mogę nie korzystam z usług pis-firm :-)

 • fiqumiku

  Oceniono 36 razy 26

  Tusk LOT uratowal, a PiS postawił sobie za punkt honoru zrealizować swój program Polska w Ruinie. To co dzieje się w LOT i innych spółkach skarbu państwa to Koryto+ do sześcianu plus kompletna niekompetencja. Pis nic nie potrafi poza kłamstwami i propagandą

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 43 razy 23

  Lataj LOTem bedziesz potem - ta spolka zarzadzana przez pisich sqrwysynow to badziewie, latanie z nimi to narazanie zycia bez powodu.

 • trzewikodziob

  Oceniono 34 razy 16

  Kolombo nie jest stolicą Sri Lanki. A lot jest linią lotniczą czysto teoretycznie...

 • czechy11

  Oceniono 30 razy 16

  PiS LIT i teresuja żeby pisowskie śmiecie propagandowe Od Rzeczy, W Śmieci były na pokładzie i wywoływały obrzydzenie pasażerów

 • reden01

  Oceniono 21 razy 15

  Normalna linia lotnicza albo wysyła inny samolot, albo zamienia bilety na inną linię lotniczą.
  Ale nie PiS-LOT gdzie zwierają pośladki tylko wtedy kiedy leci PiSowski bonza.

 • 1997linda

  Oceniono 23 razy 11

  Polska jest czlonkiem EU, to dlaczego nie kupuje samolotow Airbus??? Trzeba przeciez popierac rynek europejski..........

 • mikejar

  Oceniono 14 razy 10

  I to jest caly LOT - BADZIEWIE. Nigdy nie wiesz czy dolecisz o czasie .
  W ostatnich 2 latach lecialem LOTEM I za kazdym razem OPOZNIENIE ( 6 listopada 2018 , 25 kwietnia 2019 ) na trasie Newark -Warszawa , Warszawa - Newark
  Od tej pory nigdy wiecej LOTEM Informacja TRAGICZNA nikt nic nie wie.
  O ZADOSCUCZYNIENIU ZAPOMNIJ bo to nie wina LOTU ze byl strajk , lub ze pasazer byl chory. ( 4 godz opoznienia a pozniej 14 godz opoznienia. )
  W/G LOTU wszystko OK. Zaloga znerwicowana I NIEWYSPANA . ZENADA !!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX